Krim na prvi tekmi za 5 golov boljši od CSKA!

Drugi športi 6. Mar 202118:36 0 komentarjev
Krim CSKA

Rokometašice Krima so dobile prvo tekmo osmine finala Lige prvakinj proti moskovskemu CSKA s 25:20 in si tako priigrale lepo prednost pred povratnim srečanjem.

Ljubljančanke so odlično odigrale prvo tekmo proti favoriziranemu CSKA-ju, največje zasluge za zmago pa gredo vratarki Jovani Risović, ki je ubranila kar 26 strelov Rusinj.
Povratna tekma bo čez teden dni v Moskvi, kamor se Krim odpravlja z lepo prednostjo petih zadetkov.

Krimovke so odlično začele srečanje in predvsem s fantastično obrambo prišle do vodstva z 10:5. Moskovčanke so nato začele topiti prednost in se tik pred koncem polčasa približale le na gol zaostanka (11:10), Krim pa je na odmor odšel s prednostjo dveh zadetkov, potem ko je v zadnjih sekundah zadela Oceane Ugolin.

V druge delu je znova blestela Jovana Risović, ki je obrambe zbirala kot po tekočem traku. V napadu je Krim igral dovolj dobro, da je sredi drugega polčasa vodil s prednostjo šestih golov (19:13).

V končnici srečanja se CSKA-ju ni uspelo resneje približati in Krim je tekmo dobil s 25:20, kar je fantastičen izid.

Za Krim je Samara Da Silva Vieira dosegla 7 golov, Oceane Sercien Ugolin 6, Nataša Ljepoja pa 4.