Krimovke doživele prvi letošnji poraz v ligi prvakinj

Evropa 12. Okt 202419:37 0 komentarjev
Krim Mercator - Bukarešta

Rokometašice Krima Mercatorja so v petem krogu skupinskega dela lige prvakinj izgubile proti romunski Bukarešti z 29:31 (15:19). Ljubljanska ekipa se bo čez teden dni v gosteh pomerila z madžarskim Ferencvarosem.

Bukarešta je končala zmagoviti niz ljubljanske ekipe, ki je v uvodnih štirih tekmah premagala hrvaško Podravko Vegeto, romunsko Bistrito, danski Nyköbing in norveški Storhamar.

V prvem polčasu so bile v Stožicah boljše gostje iz romunske prestolnice, ki so v minuli sezoni – v tekmah za preboj v četrtfinale – krimovke zanesljivo premagale s skupnim izidom 60:48.

Črnogorski trener ljubljanske ekipe Dragan Adžić je v prvem polčasu veliko menjal, priložnost za dokazovanje je v uvodoma ponudil tudi neizkušeni in 190 cm visoki zunanji igralki iz Konga Betchaidelle Ngombele. Igra njegovih varovank v napadu je bolj ali manj slonela na prvi zvezdnici Ani Gros, ki je v uvodnih 15 minutah dosegla pet od skupno sedmih golov Krima.

V 22. minuti so Ljubljančanke prvič na dvoboju zaostale za tri gole (9:12). Razmerje moči na igrišču se ni spremenilo niti po Adžićevi minuti odmora, tri minute kasneje so imele po golu slovenske reprezentantke v vrstah romunske ekipe Elizabeth Omoregie zaostanek štirih golov (11:15), tolikšna razlika je bila tudi na polčasu (15:19).

Slovenske prvakinje so drugo polovico tekme odprle z delnim izidom 3:0, potem ko je dvakrat zadela Črnogorka Jovanka Radičević in enkrat Tamara Mavsar, nato pa so gostje znova zagospodarile v Stožicah in jim v 38. minuti ušle na štiri zadetke (18:22).

Krimovkam je do tedaj največje težave povzročala brazilska vratarka Gabriela Moreschi, ki je do 38. minute zbrala 13 obramb, skupno pa je zaustavila 17 strelov.

Adžićeve varovanke so v nadaljevanju strnile svoje vrste, po golu Radičević v 47. minuti so se približale na gol zaostanka (25:26) ter dansko trenerko na klopi Bukarešte Helle Thomsen prisilile, da je zahtevala minuto odmora.

Ljubljančanke so se tudi v nadaljevanju borile po svojih najboljših močeh. V 54. minuti so se po golu Gros znova približale na gol zaostanka (27:28), v zadnjih šestih minutah pa jim ni uspelo uprizoriti preobrata. Izkušene rokometašice iz Bukarešte so bile v prelomnih trenutkih bolj zbrane. V 56. minuti so gostiteljicam ušle na tri gole (27:30), prednost pa ubranile do zadnjega zvoka sirene.

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Gros z desetimi goli. Črnogorka Radičević je za Krim dosegla šest, njena rojakinja Tatjana Brnović pa pet zadetkov.

Danes so bile na sporedu vse tekme 5. kroga v skupini A. Podravka Vegeta je v Romuniji premagala Bistrito z 29:25, Storhamar na Danskem Nyköbing s 33:28, francoski Metz pa je bil doma boljši od Ferencvarosa s 24:19.

Po petih krogih je v vodstvu Metz z devetimi točkami, Ferencvaros, Krim Mercator in Bukarešta so zbrali osem, Storhamar tri, Gloria Bistrita in Podravka Vegeta dve, Nyköbing pa je brez točk.

Standings provided by Sofascore

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti