Krimovke visoko zmagale in ostajajo v igri za četrtfinale

Evropa 20. Feb 202216:00 > 18:13 0 komentarjev
Barbara Arenhart je zbrala štirinajst obramb.

Rokometašice Krima Mercatorja so v 14., zadnjem krogu prvega dela lige prvakinj premagale Sävehof z 32:18 (12:9) in se uvrstile v dodatne boje za četrtfinale. Tako imenovani "play-off" za preboj med osmerico bo konec marca in v začetku aprila, kjer se bodo pomerile proti Ferencvarosu.

Dvakratni evropski prvak Krim, ki je z okrepitvami pred sezono in napovedanimi za prihodnjo dal že pred časom vedeti, da se želi vrniti med najboljše v Evropi, si je po neprepričljivem prvem delu z zmago nad švedsko zasedbo le priigral napredovanje v končnico za četrtfinale. Izbranke Nataše Derepasko so bile dobršen del tekme boljši tekmec, tako da so se med drugim maščevale za poraz na prvi medsebojni tekmi (28:29).

To jim je v boju z neposrednim tekmecem za šesto mesto v skupini B prineslo “play-off”, v katerem so za zdaj še Ferencvaros, ki bo tudi tekmec Krima, Borussia Dortmund, Brest in Bukarešta, ter boj za četrtfinale, v katerem so že Esbjerg, Rostov in Györ. Četrtfinalni boji bodo sicer konec aprila in v začetku maja, zaključni turnir četverice v Budimpešti pa bo 4. in 5. junija.

Ljubljančanke so tekmo dobro začele in v osmi minuti prvič povedle za dva gola (5:3), ko je zadela Oceane Sercien Ugolin. Pri izidu 7:5 so imele ob igralki več priložnost za še povišanje naskoka, toda so zapravile dva napada, zatem pa sta v tem slogu nadaljevali obe ekipi, tako da je strelski mrk trajal kar nekaj minut. V 21. minuti ga je prekinila Katarina Krpež-Šlezak, ki je le zadela za 8:5, tri gole prednosti pa so gostiteljice nesle tudi na glavni odmor.

Odličen vstop v drugi polčas

V drugem polčasu so Krimovke hitro poskrbele za novo največjo prednost na tekmi, ko so povedle s 14:10 in 15:10, v 38. minuti pa je Krpež-Šlezakova zadela za 18:12 in Krim popeljala na prag napredovanja. Pozneje so domače še povečale prednost, ki je kmalu znašala že devet, v 50. minuti pa tudi že deset golov, tako da je bil zmagovalec znan že precej pred zadnjo sireno. Največja razlika je znašala 15 zadetkov.

V domači ekipi se je ob vratarki Barbari Arenhart, ki je zbrala 14 obramb, z osmimi goli izkazala Tjaša Stanko, Krpež-Šlezakova jih je dodala šest.

“Dolga pot je za nami, imele smo vzpone in padce, tudi danes ni bilo lahko, toda smo se dobro pripravile, obenem pa imamo več izkušenj kot Sävehof. Sezona se za nas ni dobro začela, toda na začetku je bilo treba nekaj potrpljenja, saj nas nekaj igralk ni bilo poleti na pripravah v Ljubljani. Bilo je težko, želele bi si biti še višje, toda tu smo, napredovale smo in se bomo pripravile na naslednje izzive,” je po tekmi dejala Allison Pineau.

Znano, proti komu se bodo pomerile

Krim Mercator v boju za četrtfinale čaka dvoboj z rokometašicami Ferencvarosa.

Prve tekme “play-offa” bodo 26. in 27. marca, povratne pa 2. in 3. aprila. V teh bo Bukarešta slovenske reprezentantke Elizabeth Omoregie igrala proti moskovskem CSKA, pri katerem blesti Ana Gros.

Krim – Sävehof 32:18 (12:9)

Dvorana Stožice, gledalcev 1100, sodnici: Alpaidze in Berezkina (obe Rusija).

Krim Mercator: Radosavljević 2, Stanko 8, Sercien Ugolin 1, Pineau 2, Žabjek 1, van Kreij, Arenhart, Klemenčič 2, Ljepoja 3, Varagić 5, Ngombele, Gomilar Zickero, Krpež-Šlezak 6 (1), Risović, Lekić 2, Svetik.
Sävehof: Börjesson, Rahunen Sembe, Huselius, Mortensen 2, Liljeros, Roberts 2, Hoegaard 2, Aström Nilsson 4, Johansson, Kroon Andersson, Jensen 3, Blomst 1, Andersson, Tolstrup Petersen 3, Rosell 1 (1), Haggerty.

Sedemmetrovke: Krim 1 (1), Sävehof 2 (1).
Izključitve: Krim 6, Sävehof 2 minuti.