Enajst golov Ane Gros premalo, Krimovke z Madžarske poražene

Liga prvakov 19. Okt 202417:39 0 komentarjev
Krim Mercator

Rokometašice Krima Mercatorja so v 6. krogu evropske lige prvakinj v gosteh izgubile proti madžarskemu Ferencvarosu s 26:28 (14:16). Ljubljanska zasedba bo naslednjo tekmo igrala 10. novembra, ko bo gostila francoski Metz.

Slovenske prvakinje so doživele drugi poraz v skupinskem delu lige prvakinj. Pred tednom dni so jih v Stožicah premagale tekmice iz romunske Bukarešte, danes pa so bile od njih po hudem boju boljše še tradicionalne mednarodne tekmice iz madžarske prestolnice.

Ljubljanska ekipa ostaja pri štirih uvodnih zmagah proti hrvaški Podravki Vegeti, danskemu Nyköbingu, romunski Glorii iz Bistrite ter norveškemu Storhamarju.

Ljubljančanke so bile uvodoma povsem enakovredne favoriziranim gostiteljicam. Prvič na dvoboju se jim je zalomilo med osmo in deseto minuto, ko so zaostale za tri gole (4:7), po dveh golih Ane Gros in enega Tjaše Stanko pa so v 14. minuti izenačile na 7:7.

Igra ljubljanske ekipe je – tako kot na minulem dvoboju proti Bukarešti – v glavnem slonela na učinku Gros. Velenjska ostrostrelka je v uvodnih petnajstih minutah dosegla pet od skupno osmih golov Krima, v nadaljevanju pa se je tudi njej malce ustavilo, kar je domača ekipa izkoristila in ji v 21. minuti znova ušla na tri gole (8:11).

Varovanke črnogorskega strokovnjaka na klopi ljubljanske ekipe Dragana Adžića so se hitro povezale in že minuto kasneje znižale na 10:11, na veliki odmor pa so se odpravile z zaostankom dveh golov (14:16).

Krimovke so na krilih Francozinje Tamare Horaček hitro nevtralizirale primanjkljaj s prvega polčasa (16:16). Tekma je bila v nadaljevanju povsem enakovredna, nato pa so sredi drugega polčasa Ljubljančanke znova padle v krizo in v 48. minuti zaostale za tri gole (21:24).

Gros je v 52. minuti prekinila kar 10-minutni strelski post ljubljanske ekipe, ki v prelomnih trenutkih dvoboja ni zmogla ogroziti vodstva madžarskega športnega velikana. Ferencvaros je v končnici s pravočasno doseženimi goli odbil vse napade Krima.

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Ana Gros z enajstimi goli. Francozinji Grace Zaadi in Tamara Horaček sta prispevali po štiri zadetke, brazilska vratarka Barbara Arenhart pa je zbrala 14 obramb.

Standings provided by Sofascore

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti