Slovenski rokometni brodolom proti Nemčiji

Pariz 2024 30. Jul 20247:13 > 8:55 4 komentarji

Današnje slovenske nastope na olimpijskih igrah v Parizu so odprle rokometašice, ki so se pomerile proti Nemčiji in visoko izgubile (41:22). Varovanke Dragana Adžića vseeno ohranjajo možnosti za preboj v izločilne boje OI.

Slovenska ženska reprezentanca je dala občutek, da bo tudi današnja tekma gledljiva in bo morda prinesla veselje slovenskim ljubiteljem rokometa.

Toda na polovici prvega polčasa je sledil prelomni trenutek, ki je Slovenijo najprej oddaljil od Nemčije, v drugem polčasu pa je umrlo še tisto zadnje upanje na uspeh. Od 15. do 20. minute srečanja so Nemke z delnim izidom 4:0 pobegnile na prednost petih zadetkov (11:6), do polčasa zalogo okrepile na sedem golov (16:9), potem pa samo še navile tempo ter do vrha napolnile mrežo varovanka Dragana Adžića.

Prednost je na koncu znašala nepričakovanih 19 golov. Adžić je poskušal vse, menjal vratarko, prestavljal igralke, naročil bolj čvrsto igro v obrambi, a se današnja matineja žal ni obnesla. Prvi strelki srečanja sta bili Annika Lott in Xenia Smits s sedmimi zadetki, po šest sta jih dali Antje Döll in Julia Maidhod. V vrstah Slovenije je 6 zadetkov prispevala Ana Gros.

Nemška vratarka Katharina Filter je vpisala 8 obramb, prav toliko jih je zbrala Amra Pandžić. Naslednja tekma slovenske rokometašice čaka v četrtek ob 21. uri proti favorizirani Norveški.

Handball Frauen - Vorrunde Gruppe A - Deutschland - Slowenien

Potek srečanja:

Slovenija je odprla “račun” zadetkov na dopoldanski tekmi. Tjaša Stanko je delovala brez rešitev, potem pa na krilu z dolgo podajo našla Aljo Varagić.

V 10. minuti je zastal dih vsem v slovenski reprezentanci, saj se je poškodovala Stanko. Igralka Krima je odšla na klop. Dobro je v tekmo spet vstopila Ana Gros, ki nemško mrežo rešeta z zunanjih položajev, tudi Maja Vojnović je danes očitno razpoložena, v 12. minuti je obranila sedemmetrovko.

Nemčija je izkoriščala vse svoje priložnosti, Slovenkam v napadu ni steklo in nastala je večja razlika. Z delnim izidom 4:0 so nasprotnice ušle na zalogo petih zadetkov (11:6).

Slovenija rokomet ženske

Selektor Dragan Adžić je želel stvari spremeniti, poklical minuto odmora, zamenjal vratarko in priložnost ponudil Amri Pandžić. Niti to ni bistveno pomagalo, Nemke so zelo agresivno igrale v obrambi, pred slovenskim golom pa še naprej igrale učinkovito ter pet minut pred odmorom povedle že s 14:7. Adžićeve varovanke so v slačilnico odšle poklapane, za nadoknaditi imajo kar sedem golov zaostanka. V drugem delu prvega polčasa so Nemke slavile z 9:3!

Brez prebujenja

V drugem polčasu se razmerje moči žal ni spremenilo. Nemke so drugi del odprle s tremi zadetki, prvi slovenski gol je padel šele po štirih minutah, še to po sedemmetrovki. Adžić je, v obupanem poskusu karkoli spremeniti, na sredino napada prestavil Tamaro Mavsar, a tudi v primeru, da bi “kliknilo” v napadu, je bila slovenska obramba danes delovala kot švicarski sir.

Nemčija se je od sredine prvega polčasa kot valjar zapeljala čez slovensko oviro in tako ohranila upe na preboj v izločilne boje OI.