Ormožani v Litvo s šestimi goli prednosti

Evropa 14. Sep 202419:54 0 komentarjev
Martin Hebar

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so na prvi kvalifikacijski tekmi uvodnega kroga evropskega pokala premagali litovski Granitas-Karys z 32:26 (13:11).

Rokometaši iz Prlekije so z odliko opravili uvodno nalogo na prvi mednarodni tekmi v sezoni 2024/25. Na prvi tekmi uvodnega kroga tretjega najmočnejšega evropskega tekmovanja so premagali tekmece z Baltika, povratno tekmo čez teden dni v Kaunasu pa bodo začeli s prednostjo šestih golov.

Izbranci domačega trenerja Saša Prapotnika so sijajno odprli obračun v Hardeku in si že po 15 minutah igre priigrali visoko prednost šestih golov (9:3). V nadaljevanju niso več tako prevladovali, naredili so tudi nekaj nepotrebnih napak, tako da je njihova prednost na polovici tekme znašala le dva gola (13:11).

Domači rokometaši so imeli večji del drugega polčasa prednost dveh do štirih golov. V prelomnih trenutkih dvoboja so zaigrali učinkovito in na koncu dosegli najvišjo prednost iz prve polovice tekme.

Pri Ormožanih je bil najbolj učinkovit izkušeni krilni igralec Tadej Sok z devetimi goli. Martin Hebar je za zmago prispeval šest, Gašper Pungartnik pa pet zadetkov.