
Na skupščini kluba je bilo izvoljeno novo vodstvo RK Celje Pivovarna Laško za mandat 2025–2029. Na mesto predsednice je bila imenovana Alenka Potočnik Anžič, direktorica marketinga Hisense Europe in nekdanja uspešna celjska športnica. Izvoljeni so bili tudi upravni odbor ter nadzorna in disciplinska komisija. Po enajstih letih se od kluba poslavlja Gregor Planteu, ki odhaja na delo v tujino.
Na skupščini so bili prisotni predstavniki generalnega sponzorja Pivovarne Laško Union ter župan Matija Kovač, ki je postal član upravnega odbora.
Potočnik Anžič ima bogate izkušnje v marketingu in upravljanju športnih sponzorstev. Ob prevzemu funkcije je poudarila odgovornost, spoštovanje in ambicijo za nadaljnji razvoj kluba. Njena vizija vključuje nadgradnjo ugleda celjskega rokometa, izboljšanje poslovnega upravljanja ter okrepitev sodelovanja z deležniki.
“V vlogo predsednice vstopam z veliko mero odgovornosti, spoštovanja in ponosa ter predvsem z iskreno ambicijo, da skupaj z ekipo novih kolegic in kolegov v prihajajočem mandatu naredimo nekaj dobrega za celjski rokomet. Na temeljih skoraj 80-letne tradicije in z rokometno šolo, ki velja za eno najboljših v Evropi, želimo sistematično nadgrajevati ugled celjskega rokometa,” je dejala.
Poleg nove predsednice upravni odbor sestavljajo Mitja Gobec, Alenka Gorenc Hočevar, Matija Kovač, Gregor Kovač, Filip Koželnik, Naja Pliberšek, Jernej Smisl, Janez Škoberne in častni predsednik Dušan Zorko.
RK Celje Pivovarna Laško vstopa v 80. leto delovanja in se ponaša s številnimi lovorikami, vključno z naslovom evropskih prvakov iz leta 2004. Potočnik Anžič je prva predsednica kluba v zgodovini.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje