Po drami Krimovke v ligi prvakinj do prve zmage

Rokomet 7. Sep 202420:18 0 komentarjev
Krim Mercator

Rokometašice Krima Mercatorja so v prvem krogu skupinskega dela lige prvakinj v Koprivnici premagale Podravko Vegeto 24:23 (12:9).

Ljubljanska ekipa je v Koprivnici hodila po robu, na koncu pa le osvojila načrtovani točki po golu Francozinje Grace Zaadi v zadnji minuti. Po tesni zmagi nad najslabšo ekipo v skupinskem delu jo pravi preizkus znanja čaka že čez teden dni, ko bo v dvorani Stožice gostila veliko kakovostnejši danski Nyköbing.

Izbranke črnogorskega strokovnjaka na klopi ljubljanske ekipe Dragana Adžića so po raztrganem uvodu prvi gol dosegle v šesti minuti, ko je Tamara Mavsar po strelu s svoje polovice zadela prazna vrata rokometašic iz Koprivnice.

Slovenska reprezentančna krilna igralka je v 11. minuti poskrbela za prvo vodstvo s 4:3, deset minut kasneje pa je najbolj odmevna ljubljanska okrepitev v poletnem prestopnem roku Ana Gros svoje soigralke popeljala do prvega vodstva z dvema goloma razlike (8:6).

Ljubljančanke so boljšo predstavo prikazale v obrambi, v uvodnih 25 minutah so prejele le šest golov, v prvi polovici tekme pa so največ vodile za štiri gole (11:7 in 12:8).

Tesnejši drugi polčas

Krimovke tudi v drugem polčasu niso blestele. Gostiteljice so se jim v 40. minuti približale na dva gola (14:16), minuto kasneje na gol zaostanka (15:16), pred večjo zadrego pa jih je reševala vratarka Maja Vojnovič z nekaterimi sijajnimi posredovanji.

Adžićeve varovanke so v zadnjih dvajsetih minutah hodile po robu. Njihova raztrgana in nepovezana igra je botrovala zaostanku treh golov (18:21) v 51. minuti, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so na račun individualne kakovosti le osvojile načrtovani točki.

Zmagoviti gol je v začetku zadnje minute dosegla Zaadi. Trinajst sekund pred koncem dvoboja sta romunski sodnici dosodili sedemmetrovko za gostiteljice, strel Klare Birtić pa je zadel okvir vrat in Ljubljančanke so se veselile srečne zmage.

Krimovke so na tekmi naredile kar 16 tehničnih napak, na njihovo srečo pa so bile domače rokometašice silno neučinkovite v izvajanju sedemmetrovk, iz 12 poskusov so dosegle zgolj štiri zadetke.

Pri krimovkah sta bili na današnji tekmi na Hrvaškem najbolj učinkoviti Zaadi in Mavsar, ki sta dosegli po pet golov.