Za slovo od Španije poraz proti nekdanjemu selektorju

Reprezentance 13. Dec 202122:18 0 komentarjev

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na tekmi zadnjega kroga drugega kroga drugega dela svetovnega prvenstva v španskem Granollersu izgubila proti Srbiji s 25:31 (14:19) in osvojila končno 16. mesto. V derbiju skupine I za boljše izhodišče pred četrtfinalom je bila Francija boljša od Rusije (33:28).

Slovenija je v skupinskem delu letošnjega turnirja na Pirenejskem polotoku premagala Črno goro z 28:18, z Angolo se je razšla z neodločenim izidom 25:25 ter izgubila proti Franciji z 18:29. V glavnem delu tekmovanja je igrala neodločeno z Rusijo 26:26, na zadnjih dveh tekmah pa je najprej izgubila proti Poljski s 26:27, danes pa še proti Srbiji s 25:31.

Elitna ženska reprezentanca je v Španiji sedmič nastopila na svetovnem prvenstvu. Najboljšo uvrstitev je dosegla na Hrvaškem 2003, ko je zasedla osmo mesto. V Italiji 2001 je bila deseta, v Rusiji 2005 in Nemčiji 2017 14., letos v Španiji 16., na premiernem nastopu v Nemčiji 1997 18., najslabšo uvrstitev pa je dosegla pred dvema letoma na Japonskem, ko je osvojila 19. mesto.

Črni niz

Slovenske rokometašice so se proti Srbkinjam, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor in strateg Krima Uroš Bregar, že v zgodnjem delu dvoboja znašle v težavah. Po vodstvu z 2:1, potem ko je oba zadetka prispevala Petra Kramar, med peto in enajsto minuto sploh niso dosegle zadetka, Srbkinje pa so naredile delni izid 6:0 in si hitro priigrale visoko prednost (2:7).

Po minuti odmora črnogorskega strokovnjaka na slovenski klopi Dragana Adžića so Slovenke zaigrale bolje in se v 17. minuti približale na 8:10, po srbski minuti odmora pa je njihov zaostanek znova narasel na štiri gole (8:12).

Slovenske rokometašice v drugi polovici prvega polčasa niso unovčile dobrih posredovanj vratarke Amre Pandžić, v napadu so storile preveč napak, tako da so se na veliki odmor odpravile s primanjkljajem petih zadetkov (14:19).

Ni šlo niti v drugem polčasu

Adžićeve izbranke v drugi polovici tekme niso naredile kakovostnega preskoka v svoji igri, minuli zahtevni dvoboji so jim vzeli preveč moči, kar so izkušene Srbkinje znale izkoristiti in jim že v 37. minuti ušle na sedem golov (15:22). V nadaljevanju so bile Slovenke le občasno konkurenčne Srbkinjam, resno pa jih nikoli niso ogrozile.

V slovenski reprezentanci so bile na njeni zadnji tekmi v Granollersu najbolj učinkovite Alja Varagić s petimi goli, Ana Gros in Petra Kramar sta dosegli po štiri zadetke.

Razočaranje zaradi slabega konca

“To je edina tekma, ki me na letošnjem turnirju v Španiji ni zadovoljila in v celoti prevzemam odgovornost za poraz. Podrobna analiza bo pokazala, kaj sem naredil narobe, a mi je zelo žal, da smo na takšen način zaključili tekmovanje,” je po porazu proti Srbiji dejal selektor Adžić.

“Nismo želele tako končati svetovnega prvenstva. Na tekmi proti Srbkinjam so se pokazale določene zadeve, ki jih moramo popraviti v prihodnosti. Vračamo se v domovino, najprej moramo malce ohladiti svoje glave in se spočiti, nato pa gremo s polno paro naprej,” je dodala najbolj učinkovita slovenska strelka na današnji tekmi Varagićeva.

Kot zadnje so se v četrtfinale danes uvrstile še rokometašice Norveške in Švedske. Znani so tudi četrtfinalni pari.