Tako Slovenke kot tudi Slovenci poraženi na Madžarskem

Reprezentance 13. Jul 202419:55 > 22:05 0 komentarjev
Uroš Zorman

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na drugi pripravljalni tekmi za olimpijske igre v Parizu v Györu izgubila proti Madžarkam s 27:28 (11:17). Izbranke Dragana Adžića so pred štirimi dnevi na Rogli proti istim tekmicam izgubile za deset zadetkov

Tokrat se je Slovenija zoperstavila brez dveh pomembnih igralk. Izmed 20 rokometašic na pripravah je po odločitvi selektorja Dragana Adžića v Sloveniji ostala Erin Novak, zaradi slabega počutja pa tudi Alja Varagić. Med šestnajsterico nato ni uvrstil še najstarejše reprezentantke Barbare Lazović, ki ima nekaj težav s kolenom, ter vratarke Dijano Đajić.

Na glavni odmor je Slovenija odšla v zaostanku z 11:17, a je nato v obrambi je zaigrala veliko bolj kompaktno in v napadu začela izkoriščati priigrane priložnosti. Dva zadetka Ane Gros in eden Tamare Mavsar, ki sta bili na koncu s šestimi oziroma petimi zadetki najučinkovitejši posameznici, so slovensko izbrano vrsto približali na 14:17. Po obrambah Maje Vojnović so imele kar nekaj priložnosti za še ugodnejši rezultat. Madžarke so v preostanku tekme uspešno zadrževale razliko, v zadnjih sekundah pa so sicer borbene Slovenke poraz omilile.

“Na drugi tekmi z Madžarkami smo nekatere stvari odigrali bolje kot na Rogli. Zahvaljujem se madžarski rokometni zvezi, ker nas je gostila in nam omogočila, da smo odigrali tekmi, ki sta nam zelo koristili. V ponedeljek se bomo znova zbrali. Smo v pričakovanju treningov in tekme z Brazilijo, ki je odigrala sijajno prvo pripravljalno tekmo proti Nemčiji v gosteh. Čaka nas torej še en zelo dober preizkus, ki nas bo še naredil še bolj pripravljene v toku proti Parizu,” je za RZS tekmo ocenil Adžić.

Sledila je še moška tekma obeh reprezentanc, gostitelji so povedli s 6:4, potem pa so vajeti igre prevzeli Slovenci. Štirje zaporedni zadetki so bili dovolj za skok v ospredje. Domača reprezentanca se je prebila do izenačenja na 11:11, a sledil je nov odgovor Slovenije. Zadetek Tadeja Kljuna in dva Blaža Janca so bili dovolj za najvišjo prednost Slovenije (14:11). Na začetku drugega polčasa so Madžari hitro ujeli priključek, kmalu pa tudi prevzeli pobudo. V 44. minuti je Staš Slatinek Jovičić še zadel za 20:20, nato pa so gostitelji v šestih minutah napravili niz 4:0 in razliko uspešno zadrževali vse do konca.

V slovenski vrsti je sedem golov dosegel Blaž Janc, po štiri sta dodala Borut Mačkovšek in Miha Zarabec.

“Napredek v igri v primerjavi s tekmo proti Egiptu je očiten. Škoda, da nismo vzdržali celotne tekme. Imeli smo nekaj težav pri rotaciji igralcev, kar nas je stalo bolj ugodnega rezultata v zadnjih 15 minutah. Od tu naprej moramo graditi za olimpijske igre. Do prve tekme v Parizu nas loči 14 dni, imamo še veliko prostora za napredek,” je dejal selektor Uroš Zorman

Kot so sporočili iz Rokometne zveze Slovenije, je pred obema reprezentancama zdaj manjši premor. Rokometašice se bodo znova zbrale v ponedeljek v Ljubljani in pred sobotnim odhodom v Pariz v sredo na Kodeljevem ob 18.30 odigrale še pripravljalno tekmo z Brazilkami, s katerimi bodo tudi skupaj trenirale. Rokometaši bodo priprave nadaljevali v sredo v Kranjski Gori. Na prizorišče olimpijskih iger se bodo odpravili v ponedeljek, 22. julija.