Celjani brez težav do 20. pokalne zvezdice

Rokomet ostalo 16. Apr 201720:17 > 20:32
RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci zaključnega turnirja za pokal Slovenije v Mariboru, potem ko so na današnji finalni tekmi premagali mariborski Branik s 36:28.

V finalu pokala, ki je potekalo v Mariboru, so se tako pomerili gostitelji in pa branilci naslov iz Celja. Do zmage so zasluženo prišli pivovarji, ki so tokrat na velikonočno nedeljo prišli do 20. pokalne lovorike.

Celjani so bili favoriti že pred samim finalom in so krenili napadalno od prve minute, tik pred koncem polčasa pa nekoliko popustili. Domačini so se tekmecem v 29. minuti približali na vsega dva gola zaostanka, a so nato Celjani prednost še pred odmorom podvojili (18:14).

V drugem polčasu so pivovarji ponovno stopili na plin že v uvodnih minutah, mladi Mariborčani pa silovitemu tempu niso več sledili. Na polovici drugega dela je prednost Celjanov znašala že za sedem zadetkov, končni rezultat 36:28 pa je bil najvišja prednost Celja, ki je z novo pokalno lovoriko absolutni rekorder.

Za najkoristnejšega igralca je bil izbran Luka Žvižej, najboljši strelec turnirja pa je bil Blaž Janc (oba Celje). Janc je na dveh tekmah – sobotnem polfinalu in tokratnemu finalu – dosegel 17 zadetkov.

Tretje mesto so po napetem obračunu dobili rokometaši Gorenja iz Velenja, ki so s 37:35 ugnali Ribnico. Za zmagovalca tekme sta bila potrebna kar dva podaljška.