Krimovkam uspelo, Gorenju žal ne

Rokomet ostalo 13. Okt 201320:46 > 14. Okt 2013 9:06

Leizpig, Flensburg – Krimovke so v drugem krogu Lige prvakov zabeležile še drugo zmago in prevzele vodstvo na lestvici v svoji skupini. Žal Velenjčanom tudi v drugem poskusu na gostovanju na severu Nemčije ni uspelo priti do zmage.

Flensburg je vodil skozi celotno tekmo. Na začetku so domači povedli že z 8:1, nato pa je Ivo Vajdl nekoliko spremenil postavo in igro v obrambi, kar je obrodilo sadove. Gorenje se je uspelo približati na 13:15, več pa ni šlo. Ob polčasu so “ose” zaostajale za tri, vendar se je na začetku drugega ponovila zgodba iz prvega in končni rezultat je znašal 35:31. Najboljši strelec gostov je bil Mario Šoštarić z osmimi goli, pri domačih pa jih je Eggert dosegel sedem.
Naslednja tekma v LP Gorenje čaka že v sredo proti Aalborgu.
Lepša zgodba prihaja iz Leipziga, kjer so rokometašice Krima slavile s štirimi zadetki naskoka. Vse od sedme minute dalje, ko so prvič povedle po zadetku Barbare Lazović (7), vodstva niso izpustile iz svojih rok. Kljub temu končnica ni bila povsem mirna. V 55. minuti so se domače rokometašice približale le na dva gola zaostanka, vendar sta Lazovićeva in Oana Manea z dvema zaporednima goloma v 58. minuti pripeljali prednost štirih zadetkov, ki so jo rokometašice Krima zadržale do konca tekme.
V prihodnjem krogu, Krimovke gostjujejo pri Metzu, tekma je na sporedu v nedeljo.