Celjani nemočni v Zaporožju

Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zaradi slabe predstave v obrambi v Zaporožju na tekmi lige prvakov povsem nemočni. Motor Zaporožje je v 9. krogu slavil s 36:27.

Celjani so tako hitro pokvarili vtis po izjemni predstavi proti Zagrebu. V obrambi ni bilo zbranosti, zato je motor z delnim izidom 7:1 sredi prvega polčasa povedel z 9:4 in od takrat naprej nadzoroval dogajanje na parketu. V 21. minuti je bilo že 13:5 in postalo je jasno, da to ne bo dan slovenskih prvakov. Ob polčasu so gostitelji vodili z 18:12.

V drugem polčasu željenega preobrata nismo videli, Motor Zaporožje je bil v napadu še naprej razigran, Celjani pa so se mučili in zaključevali iz neizdelanih akcij. V 37. minuti so gostitelji vodili s 24:14, Motor pa je visoko prednost zadržal do konca in se maščeval za poraz v Celju (33:28).

Prva strelca Celja sta bila s po štirimi goli Rok Ovniček in Draško Nenadić, pri domačih pa je z devetimi zadetki zasijal Aidenas Malašinskas.