Uroš Zorman s Slovanom skočil na vrh, prvaki izgubili doma

Rokomet 27. Sep 202421:45 > 21:53 0 komentarjev
Uroš Zorman je s Slovanom prišel do tretje zmage. FOTO: Aleš Fevžer.

Rokometaši trebanjskega Trima so v 4. krogu lige NLB premagali branilce naslova prvaka, Gorenje Velenje z 28:23 (15:10). Slovan je visoko, s 33:23 (13:7) zmagal v Krškem in začasno skočil na vrh lestvice.

Slovan je imel v četrtem krogu resda nekaj malega težav proti novincu med prvoligaško druščino, a je kljub temu z zanesljivo zmago, tretjo v DP, začasno skočila na vrh s šestimi točkami.

Čeprav so domači povedli z 2:0, so varovanci Uroša Zormana hitro ujeli pravi ritem in po delnem izidu 7:0 ušli Krčanom. Ob številnih tehničnih napakah na obeh straneh in malemu številu golov v prvih 30 minutah so domači še znižali zaostanek na štiri gole zaostanka, na veliki odmor pa so šli z zaostankom šestih.

Ko se je zdelo, da so Ljubljančani strli odpor Krškega, so se ti sredi drugega polčasa nevarno približevali gostom. Z delnim izidom 3:0 in izidu 19:22 na semaforju so malce zamajali postavljene temelje Slovana v prvem polčasu, a se je ta nato po golu Izidora Budje in ubranjeni sedemmetrovki Vladimirja Gošića znova otresel pritiska.

V zadnjih deset minut so gosti krenili s prednostjo petih zadetkov in jo v končnici celo podvojili za tretji par točk v sezoni.

Trimo je prišel do velike zmage v Velenju. FOTO: Aleš Fevžer.

Trimo zmagal v Velenju

V še enem neposrednem dvoboju med ekipami, ki kandidirajo za rokometni prestol, so igralci Trima iz Trebnjega v gosteh premagali državne prvake in jim zadali prvi poraz v sezoni. Na lestvici sicer Velenjčani z dvema zmagama in remijem po štirih tekmah ostajajo pred Trimom, ki je po dveh zaporednih porazih osvojil drugi par točk v sezoni.

Po sprva izenačenem boju v Rdeči dvorani in izenačenju na 5:5 so nadzor nad dogajanjem prevzeli gosti in v 18. minuti po delnem izidu povedli za štiri gole (10:6), na odmor pa so igralci Trima odšli s prednostjo petih golov (15:10).

Za Trimo se drugi polčas ni začel najbolje. Že v prvi minuti so namreč ostali brez pordečelega Vida Miklavca, ki je po dosojeni sedemmetrovki iz te v glavo zadel vratarja Emirja Taletovića.

Za zmagovito moštvo je Soršak dosegel osem golov, Grmšek jih je dodal pet. Pri domačih sta izstopala Tine Poklar in Tilen Sokolič s po sedmimi zadetki, prave pomoči ostalih soigralcev pa nista imela.