Liga NLB: Aktualni prvaki vendarle do prve zmage

Rokomet 25. Sep 202120:36 > 20:37 0 komentarjev
Za Velenjčane je bila zmaga proti Dobovi nujna. Foto: RK Gorenje Velenje / Facebook

Po Slovanu, Ljubljani, Trebnjemu in Celju v petek so se v soboto zmage v državnem prvenstvu veselili tudi rokometaši Gorenja. Za Velenjčane je po porazih proti Trimu in Loki visoko slavje proti Dobovi (35:21) sploh prva zmaga v ligi NLB v novi sezoni. Največ zaslug za uspeh aktualnih prvakov imata Pajt in Verdinek, ki sta dosegla po sedem golov. Za zaključek tretjega kroga sta do zmag prišla še Slovenj Gradec in Ribnica.

Derbi med Celjem in Koprom se je začel precej izenačeno, nato pa so Celjani vendarle začeli povečevati prednost, ki je v 20. minuti znašala štiri zadetke (9:5). Do polčasa so se Primorci uspeli približati, ob odmoru je bil izid 11:9. Koprčani tudi v nadaljevanju ne popuščajo, v 38. minuti so prišli le na gol zaostanka (14:13), v 44. minuti pa celo do izenačenja (15:15). Celjani so nato strnili svoje vrste in v 51. minuti prišli do svoje najvišje prednosti (20:15), ki so jo do konca še povišali (27 :19). Kar 12 zadetkov je dosegel najboljši posameznik 2. kroga Tilen Kodrin.

Na Kodeljevem je Slovan v izenačeni tekmi, na kateri nobena ekipa ni imela več kot dva zadetka prednosti, premagal Škofjo Loko. Blestel je Aleksa Tufegdžić, ki je dosegel 8 golov. Trimo je v lokalnem derbiju strl upor Ivančne Gorice. Odločilen je bil niz v zaključku prvega polčasa (5:1), favorizirani domačini so v drugem delu prednost mirno pripeljali do konca.