Slovenska moška rokometna reprezentanca je na tekmi zadnjega kroga glavnega dela v Malmöju izgubila proti Islandiji z 31:39 (16:18) in končala nastope na evropskem prvenstvu na Švedskem, Danskem in Norveškem.
Slovenija – Islandija 31:39 (16:18, 15:21)
Izbranci slovenskega selektorja Uroša Zormana so proti tekmecem iz dežele gejzirjev odigrali svojo zadnjo tekmo na letošnjem celinskem tekmovanju. Po treh zmagah v skupinskem delu v Oslu, kjer so ugnali tekmece iz Črne gore, Švice in Ferskih otokov, so v drugem delu tekmovanja v Malmöju premagali Madžare ter doživeli tri poraze proti Švedom, Hrvatom in Islandcem.
V slovenski reprezentanci sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Domen Novak z devetimi in Kristjan Horžen s sedmimi goli, Ellidi Vidarsson pa je za Islandijo dosegel osem zadetkov.
Danes bosta v Malmöju še dve tekmi. Ob 18. uri se bodo pomerili Hrvati in Madžari, ob 20.30 pa Švedi in Švicarji.
Po nepopolnem zadnjem krogu v skupini 2 je na vrhu Islandija s sedmimi točkami. Hrvaška je zbrala šest, Švedska pet, Slovenija štiri, Madžarska in Švica pa po dve točki.
Prvi dve reprezentanci iz obeh skupin se bosta uvrstili v polfinale, tretjeuvrščeni pa v petek, 30. januarja čaka tekma za peto mesto. Vse odločilne tekme bodo v danskem Herningu.
EP, moški, glavni del, 4. krog (skupina 2)
Slovenija – Islandija 31:39 (16:18)
18.00 Hrvaška – Madžarska
20.30 Švica – Švedska
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal

Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje