Slovenski rokometaši v Celju remizirali z Egiptom

Rokomet 8. Jul 202422:08 0 komentarjev
Slovenska rokometna reprezentanca

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Celju igrala prvo pripravljalno tekmo za olimpijske igre v Parizu. Slovenci so se z afriškim prvakom iz Egipta razšli z neodločenim izidom 27:27 (13:12).

Konec tedna izbrance Uroša Zormana čaka še ena pripravljalna tekma v Györu na Madžarskem. Slovenci bodo prvo tekmo na OI odigrali 27. julija proti Španiji, nato pa Zormanove varovance čakajo še obračuni s Hrvati (29. julij), Švedi (31. julij), Japonci (2. avgust) in Nemci (4. avgust).

Zorman je bil tokrat na tekmi z Egipčani primoran na tribunah pustiti Nejca Cehteta, ki ima težave z mišico v nogi, medtem ko so bili v kadru vsi ostali rokometaši, ki se mudijo na pripravah. Na igrišče izmed njih ni stopil le Miha Zarabec, ki si je v klubski sezoni poškodoval ramo in se počasi vrača v igralni ritem.

Izid ves čas izenačen

V prvem polčasu sta bili ekipi vseskozi tesno skupaj, Slovenija pa je prvič povedla pri 8:7. Ob koncu 20. minute je z uspešnim strelom z razdalje Aleks Vlah razliko prvič povišal na dva zadetka (10:8), temu pa je sledilo nekaj neuspešnih napadov Slovencev, ki so jim žoge spolzele iz rok. Rokometaši iz dežele faraonov so to izkoristili za zasuk in vodstvo ob koncu 27. minute z 12:11.

Mitja Janc, ki se ob Tilnu Strmljanu in Tadeju Kljunu trenutno ne nahaja na seznamu 17 rokometašev, ki bodo odpotovali v Pariz, je za tem hitro izenačil na 12:12, na glavni odmor pa je Slovenija po zadetku Vlaha in s čvrsto igro v obrambi odšla v vodstvu s 13:12.

Po vrnitvi na igrišče je nekaj napak Slovenije Egipčane vrnilo v ospredje. Na začetku 42. minute so se iz nasprotnega napada oddaljili na 19:16, a Slovenci niso vrgli puške v koruzo. Strnili so vrste v obrambi, kar je omogočilo, da je sedem minut kasneje Vlah znižal na 21:22, Slovenija pa je priključek dokončno ujela v 57. minuti, ko je novo dobro obrambo Staš Slatinek Jovičić iz nasprotnega napada kronal z zadetkom za 25:25.

V napetih zadnjih minutah je sredi 58. minute Strmljan rezultat poravnal na 26:26, 57 sekund pred koncem obračuna pa je za prvo slovensko vodstvo po vstopu v drugi polčas poskrbel Vlah, ki je zadel za 27:26. Egipčani so dobrih 20 sekund pred koncem izid poravnali, Slovenija je imela napad za zmago, a je afriški vratar poskus tekmecev ubranil.

Pri Sloveniji je bil s sedmimi zadetki najboljši Vlah, pet jih je dodal Dean Bombač.

“V določenih trenutkih smo dobro tekli, v določenih ne. Dva tedna priprav, ki sta bila namenjena predvsem telesni pripravi, sta se poznala. Fantje so sami dejali, da imajo nekoliko težke noge, kar se je poznalo v napadu. Žoga ni krožila tako, kot bi morala, tudi prave energije ni bilo. Na drugi strani smo pokazali igro v obrambi na lepi ravni, vključno z vratarji. S tem moramo nadaljevati. V oči sicer bode šest lahkih prejetih zadetkov iz nasprotnih napadov v prvem polčasu, tudi v drugih 30 minutah smo prejeli dva ali tri. Če tega ne bi bilo, bi Egipčani tekmo končali pri okoli 20 zadetkih. Postavljena obramba je res dobro delovala, v napadu pa bomo morali prestaviti v višjo prestavo,” je po tekmi za Rokometno zvezo Slovenije povedal Zorman.