Velika evropska točka Velenjčanov

Rokomet 8. Okt 202420:42 0 komentarjev

Rokometaši velenjskega Gorenja in danskega GOG Gudmeja so se v prvem krogu skupinskega dela evropske lige razšli z nedoločenim izidom 35:35 (17:17). Velenjska ekipa bo v naslednjem krogu (15. oktober) gostovala pri španskem Ademarju.

Slovenski rokometni prvak je na uvodni mednarodni tekmi v sezoni 2024/25 odščipnil točko izjemno kakovostnemu tekmecu iz Gudmeja, enemu najresnejših favoritov za končno zmago v drugem najmočnejšem klubskem evropskem tekmovanju. Velenjska ekipa je bila povsem konkurenčna trenutno vodilni zasedbi danskega prvenstva, v izjemno dramatični in napeti končnici pa je imela tudi priložnost za zmago.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so prvič povedli v 11. minuti po golu Tilna Sokoliča (5:4). Do odhoda na veliki odmor niso bili le enakovredni papirnatim favoritom iz Hamletove dežele, na trenutke so jih zasenčili in povedli za dva gola (14:12, 15:13, 16:14 in 17:15).

Rokometaši iz Šaleške doline so v drugem polčasu zadržali visoko raven igre. Po obojestranski igri “teci in vrži” so v 38. minuti znova povedli za dva gola (25:23) in nekajkrat zapravili priložnost za vodstvo s tremi goli, predvsem po zaslugi sijajnih in verižnih obramb vratarja Matevža Skoka.

Velenjčani v prelomnih trenutkih dvoboja niso popustili, v začetku zadnje minute jih je v vodstvo popeljal Tine Poklar, gosti pa so po dveh izključitvah Gotija Maričića in Urbana Pippa nato izkoristili številčno premoč na igrišču in dosegli izenačujoči gol za končnih 35:35.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Poklar z enajstimi in Sokolič s sedmimi goli, Skok je zbral sedem obramb.

Gorenje Velenje – GOG Gudme 35:35 (17:17)

Rdeča dvorana, gledalcev 600, sodnika: Jerlecki in Labun (vsi Poljska).

Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Velić, Pipp 6, Matanović 1, Jezernik, Maričić 3, Drobež 1, Poklar 11 (3), Starman, Tatar, Sokolič 7 (1), Blagotinšek 2, Slatinek Jovičič 2, Jankovskij 2, Lončarić.

GOG Gudme: Johannesson, Boutaf, Pedersen 3, Vilhelmsen 2, Tilsted 5, Jakobsen, Pedersen, Nielsen, Grondahl 5 (2), Kildelund 6, Lyng Als 3, Lykke 3, Persson 1, Lindskog 1, Christoffersen Blonz 6.