Lobnik že na prvi oviri končala olimpijske nastope

Pariz 2024 1. Avg 202410:59 0 komentarjev

Slovenska judoistka Metka Lobnik je že v uvodnem krogu končala nastope na olimpijskem turnirju v Parizu v ženski konkurenci v kategoriji do 78 kilogramov. V današnjem prvem krogu je bila od 23-letne tekmovalke Apolona boljša 27-letna judoistka Kosova Loriana Kuka.

Lobnik je večji del nadzorovala potek dvoboja. A je tekmici 11 sekund pred koncem uspel odločilni met, ko je Slovenko položila na hrbet z lepo izpeljanim iponom.

Zmagovalko dvoboja v drugem krogu čaka Ukrajinka Jelisaveta Litvinenko, medtem ko je slovenska tekmovalka že na prvi oviri končala olimpijske nastope.

Od slovenskih tekmovalcev bo na olimpijskem turnirju v judu v Parizu nastopil še Enej Marinič iz mariborskega Branika v kategoriji nad 100 kilogramov.

Na letošnjih olimpijskih igrah je navdušila slovenska judoistka Andreja Leški, ki je v torek osvojila naslov olimpijske prvakinje v kategoriji do 63 kilogramov in obenem prvo slovensko medaljo na igrah v Parizu.