Američani se veselijo še druge igralke med osem

Grand Slam 2. Sep 202421:54 0 komentarjev
2024 US Open - Athletes Speak To Media

Čehinja Karolina Muchova, ki na svetovni lestvici zaseda 52. mesto, se je po zmagi proti peti nosilki iz Italije Jasmine Paolini s 6:3, 6:3 drugič po vrsti uvrstila v četrtfinale na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku. Lani se je na zadnjem teniškem turnirju za veliki slam v sezoni zaustavila v polfinalu.

Tam jo je ustavila kasnejša zmagovalka turnirja Coco Gauff, letos pa se bo morala Čehinja za preboj med najboljše štiri pomeriti proti zmagovalki duela med Brazilko Beatriz Haddad Maio in dansko veteranko Caroline Wozniacki, ki pravkar igrata.

Med najboljših osem v Flushing Meadowsu se je uvrstila tudi domača favoritinja Jessica Pegula. Igralka iz Buffala je relativno gladko (6:4, 6:2) odpravila Rusinjo Dijano Šnajder. Pegulo, ki je nedavno dobila kanadski turnir serije 1000 v Torontu, v četrtfinalu najverjetneje čaka prva igralka sveta Iga Świątek. Poljakinja se bo ponoči merila proti Rusinji Ljudmili Samsonovi.

Odsotnost je ni zmotila

Kljub temu, da je bila večji del preteklega leta odsotna, je Karolina Muchova na OP ZDA nadaljevala tam, kjer je končala. Polfinalistka leta 2023 se je vrnila med najboljših osem, ko je Jasmine Paolini, letošnjo finalistko Roland Garrosa in Wimbledona, matirala v 69 minutah.

Lani ob tem času je bil nastop Muchove v polfinalu US opna vrhunec uspešne sezone. Po prvem velikem finalu na Roland Garrosu se je prvič uvrstila še v polfinale na OP ZDA in se povzpela na osmo mesto na svetovni jakostni lestvici WTA.

Tennis : Us Open 2024 - Karolina Muchova - Turquie Tennis :Us Open 2024 - Usa - 29/08/2024 ChrysleneCaillaud/Panoramic P

Toda to je bilo tudi zadnjič, da je Čehinja stopila na igrišče v naslednjih 10 mesecih, saj je prestala operacijo zapestja. Muchova se je v akcijo vrnila junija, letošnje OP ZDA pa je njen komaj šesti turnir po vrnitvi na igrišča. Letos v Flushing Meadowsu še ni izgubila niza. Igralka iz Olomouca bo šestič zaigrala v četrtfinalu na turnirjih za grand slam.

“Jasmine je neverjetna igralka in vesela sem, da mi gre tudi letos tukaj dobro,” je dejala 28-letna Muchova. V dvoboj je sicer bolje vstopila Paolini, ki je dosegla brejk in povedla s 3:1 v prvem nizu.

Toda Čehinja se je hitro znašla in nanizala pet iger za zmago v prvem nizu. Tudi v drugem nizu je prevladovala. “Na začetku sem bila nekoliko živčna, samo poskušala sem dobiti dober občutek za žogico,” je dejala Muchova. Najlažje delo izmed vseh nastopajočih je imel danes Rus Danil Medvedjev. Zmagovalec turnirja iz sezone 2021 je Portugalcu Nunu Borgesu oddal vsega štiri igre.

Jannik Sinner

Za nagrado ga v četrtfinalu čaka dvoboj proti zmagovalcu današnjega večernega (nočnega) spektakla med prvim nosilcem, Italijanom Jannikom Sinnerjem in Američanom Tomyjem Paulom.