Wawrinka strl odpor borbenega Bedeneta

ATP 17. Sep 201820:50 > 20:58
Buda Mendes, Getty Images Sport

Švicar Stan Wawrinka je v uvodnem krogu turnirja v Sr. Peterburgu s 7:5 in 7:6 ugnal slovenskega tenisača Aljaža Bedeneta.

Bedene je obračun začel fantastično in z brejkom v peti igri povedel s 4:2. Vse do rezultata 5:4 je zanesljivo zadržal igre na svoj začetni udarec, nato pa v ključnih trenutkih popustil in Švicar je izenačil na 5:5. Wawrinka je nato zablestel in v 12. igri z brejkom zaključil uvodni niz.

Ljubljančan je tudi v drugem nizu dobro pritiskal na izkušenega Wawrinko. Že v prvi igri je imel dve priložnosti za brejk (15:40), kar se je ponovilo tudi v peti igri. V podaljšani igri je Wawrinka po zaostanku s 3:4 znova dal prestavo višje in v odločilnih trenutkih zadeval vse ter na koncu prišel do prigarane zmage.

Obračun je trajal uro in 48 minut. Wawrinko v osmini finala čaka Karen Hačanov.