Ponovitev lanskega finala Đokoviću

ATP 5. Nov 201323:55 > 06. Nov 2013 9:52

London – Na srečanju za teniške sladokusce, je Novak Đoković po treh nizih slavil proti Rogerju Federerju v ponovitvi lanskega finala. V prvem nizu je uspel Srb rešiti brejk priložnost Švicarja pri izidu 4:4 in nato prisilil Federerja v napako za zmago v prvem nizu.

V drugem smo spremljali odličen in zelo izenačen dvoboj, ki ga je odločila podaljšana igra. V tej je Švicar zablestel v polnem sijaju in na navdušenje gledalcev prisilil “Noleta” v tretji, odločilni niz. V tem pa je zablestel Srb in zasluženo dobil srečanje.
Pred tem sta svoj dvoboj odigrala Španca Rafael Nadal in David Ferrer. Slednji je premagal Nadala v polfinalu turnirja v Parizu, tokrat pa mu je najboljši igralec sveta ta hip vrnil milo za drago. Za zmago je potreboval le 74 minut in je sedaj le še eno oddaljen od končnega prvega mesta na lestvici ATP ob koncu sezone.