London: Thiem Monfilsu zaloputnil vrata polfinala

ATP 15. Nov 201611:20 > 11:23
Elsa/Getty Images

Dominic Thiem je po treh nizih ugnal Gaela Monfilsa in si tako krepko popravil možnosti za napredovanje, medtem ko Francozu polfinale prinese le še teorija.

Getty Images

Francoz sedaj potrebuje scenarij iz sanj: Novak Đoković mora nocoj izgubiti proti Milošu Raoniću, potem še proti Monfilsu (po možnosti z 2:0), Raonić pa mora nadigrati Thiema, tako da bi prišlo do kroga treh igralcev z zmago in dvema porazoma, v katerem bi imel Francoz najboljše razmerje osvojenih nizov (ali iger).

Thiem je prvi niz dobil po 27 minutah igre (6:3), a je Francoz uspel najti ritem in drugi niz zaključil še minuto prej (1:6). V tretjem sta oba relativno zlahka držala servis do izida 4:4, ko je imel Avstrijec tri “brejk” priložnosti, ki so ostale neizkoriščene, a je potem ekspresno povedel s 5:4 ter v naslednji igri Monfilsu vzel servis ter zmagal (6:4).

Thiem je letos izmed vseh tenisačev na ATP turneji najbolj uspešen v tekmah, ki so odšle v tretji niz, saj ima na srečanjih take vrste razmerje zmag in porazov 22-3!