Federer v drugi krog, Serena domov

ATP 29. Jun 202121:47 0 komentarjev
Federer je športno priznal, da bi si Mannarino zaslužil zmago. Foto: Guliverimage

Ameriška teniška zvezdnica Serena Williams je morala proti Belorusinji Aljaksandri Sasnovič zaradi poškodbe gležnja pri rezultatu 3:3 v prvem nizu predati obračun prvega kroga turnirja velike četverice v Wimbledonu. Po predaji tekmeca se je v drugi krog turnirja na sveti travi prebil osemkratni prvak Wimbledona Roger Federer.

Osemkratni zmagovalec turnirja v Wimbledonu Roger Federer je dvoboj proti Francozu Adrianu Manarinu sicer dobro začel in osvojil prvi niz (6:4), potem pa je vajeti igre prevzel 33-letni Francoz. Slednjega je v prvem krogu OP Francije premagal Aljaž Bedene, toda na travi je tenisač iz Montmorencyja še posebej nevaren.

Federerju je povzročal vse več preglavic in dobil naslednja dva niza (7:6, 6:3) v četrtem pa mu je Švicar vzel servis, pri izidu 4:2 pa je po menjavi smeri Mannarinu obrnilo koleno. Po zdravniškem premoru je še poskušal, a vidno načet, zaradi česar je na začetku odločilnega petega niza predal dvoboj.

“To je obupno. Šele tako se vidi, da lahko en udarec spremeni ne samo igro, tekmo, temveč tudi sezono, kariero. Zagotovo mu je težko, saj bi lahko dobil dvoboj, ker je bil večino časa boljši tekmec,” je po obračunu v prvi izjavi priznal 39-letni Federer.

Baselčan, ki bo avgusta praznoval 40. rojstni dan, se zmage ni mogel razveseliti, kot bi se je ob normalnem poteku dvoboja. “Na tak način ne morem biti posebej zadovoljen. V karieri sicer ne doživiš veliko predaj, še enkrat pa smo dobili opozorilo, kako hitro se lahko stvari spremenijo. Hvaležen sem, da bom tukaj dobil še eno priložnost. Vseeno sem se na igrišču zelo zabaval,” je še dodal Federer.

Serena Williams predala dvoboj

Ameriška teniška zvezdnica Serena Williams je morala proti Belorusinji Aljaksandri Sasnovič zaradi poškodbe gležnja pri rezultatu 3:3 v prvem nizu predati obračun prvega kroga turnirja velike četverice v Wimbledonu.

Poškodba se je 39-letnici primerila pri izidu 3:1 in 15:40 ob lastnem začetnem udarcu, ko je nerodno zdrsnila na v prvih dneh turnirja zelo spolzki travnati površini. Američanka je zahtevala zdravniški odmor, po več kot sedmih minutah pomoči pa je poskusila nadaljevati. Bolečina je bila vseeno prevelika, padla je še enkrat in nato v solzah zaključila obračun proti 27-letnici iz Minska.

“Lepo je bilo igrati v tem vzdušju, ampak zmagati na tak način, seveda ni prijetno. Serena je velika šampionka in želim ji čimprejšnje okrevanje. Sama si želim v Wimbledonu ostati čim dlje in osrečiti tukajšnje občinstvo,” je po koncu dvoboja dejala Belorusinja Sasnovičeva.

Nastop v drugem krogu so sicer danes zagotovil Rus Danil Medvedjev, Nemec Alexander Zverev, Argentinec Diego Schwartzman, Italijan Fabio Fognini in Dan Evans, izpadel pa je Avstralec Alex De Minaur.

Pri ženskah so danes napredovale prva nosilka Avstralka Asleigh Barty, zmagovalka Roland Garrosa Čehinja Barbora Krejčikova, Belgijka Elise Mertens, Grkinja Maria Sakari, nekdanja zmagovalka Wimbledona Nemka Angelique Kerber ter veteranka Venus Williams.