Rus Andrej Rubljov, šesti igralec ATP lestvice, je izpadel v tretjem krogu odprtega prvenstva Francije. Po treh nizih je bil boljši Italijan Matteo Arnaldi. Znova pa se bo največ govorilo o obnašanju Rubljova.
Triindvajsetletni Matteo Arnaldi je bil boljši s 7:6 (6), 6:2 in 6:4. Šele drugič v karieri se je uvrstil v drugi teden katerega izmed grand slamov.
Rubljov je tudi lani Roland Garros končal že v tretjem krogu, takrat je bil boljši še en Italijan Lorenzo Sonego.
Zaskrbljujoče je predvsem obnašanje 26-letnega Rusa. Skozi dvoboj je namreč besnel, v glavnem zaradi lastnih napak, pa tudi zaradi nestrinjanja s sodnico. Z loparjem se je udarjal v mečno mišico, se neprestano pritoževal, kričal, lopar metal po tleh, brcal pa tudi v svojo klop.
It was an afternoon to forget for Andrey Rublev at Roland-Garros 😬💥#RolandGarros pic.twitter.com/U0ou2C16Ca
— Eurosport (@eurosport) May 31, 2024
Ni se zgodilo prvič, da bi Moskovčan na igrišču povsem izgubil živce. Še vedno pa v svoji karieri ostaja brez nastopa v polfinalu turnirja velike četverice.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal





Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!