Sanjsko leto 2021 za ruski tenis

ATP 6. Dec 202110:50 > 12:35 1 komentar

Rusi so včeraj v finalu letošnje izvedbe Davisovega pokala z 2:0 premagali Hrvate in se veselili prestižne teniške ekipne lovorike. Pokal sta z zmagama v posamičnih dvobojih priigrala Andrej Rubljov in Danil Medvedjev.

Letošnji Davisov pokal je izvedba lanskega, ki je bil prestavljen na letošnje leto ter poimenovan kot Davisov pokal 2021. Tekmovanje s 121-letno tradicijo je od leta 2019 zaključeno v Madridu v Španiji, kjer se pomeri 18 najboljših teniških nacij. Branilka naslova je bila Španija, ki pa letos ni bila tako uspešna. V skupinskem delu so jih izločili prav zmagovalci Rusi.

Slednji so v zasedbi Andrej Rubljov, Danil Medvedjev, Aslan Karacev, Karen Hačanov in Jevgenij Donskoj pokorili celotno teniško karavano in se veselili tretjega naslova. Pred tem so bili najboljši še v letih 2002 in 2006, na zadnje torej 15 let nazaj.

3 – Češka, Nemčija, Rusija

Rusi so igrali v skupini A, kjer so premagali Španijo in Ekvador ter se uvrstili v četrtfinale. Tam so brez težav premagali Švede, v polfinalu podobno zanesljivo Nemce. V finalu je padla še Hrvaška.

Vrhunci dvoboja Rubljov – Gojo:

Vrhunci dvoboja Medvedev – Čilić:

Največ zahval za izjemen niz gre predvsem prvima zvezdnikoma Rusije: Danilu Medvedjevu in Andreju Rubljovu. Na finalu Davisovega pokala sta skupaj odigrala 18 dvobojev ter jih dobila 17. Edini poraz je zabeležil Rubljov, v skupinskem delu ga je z 2:6, 6:3 in 6:4 ugnal Španec Feliciano Lopez.

Ruski tenis na vrhuncu

Rusi zaradi dopinškega škandala v ruskem športu niso nastopali pod lastno zastavo, temveč kot predstavniki Ruske teniške zveze. Vseeno jih to ni ustavilo pri pohodu na teniški vrh.

Predvsem Rubljov in Medvedjev sta blestela. Postala sta prva tenisača v zgodovini, ki sta v isti sezoni osvojila ATP pokal, Laverjev pokal (kot predstavnika Evrope) in Davisov pokal. Razočarale niso niti Rusinje, ki so osvojile letošnjo izvedbo pokala Billie Jean King.

Prvi lopar ruskega tenisa Danil Medvedjev je po novi reprezentančni lovoriki dejal: “Oba turnirja, tako ATP pokal kot tudi Davisov pokal sta pomembni lovoriki za nas. Oba turnirja sta bila nekaj posebnega, ATP turnir je bil namreč prvi, ki smo ga kot ekipa osvojili. Davisov pokal je seveda prestižnejši, a ne vemo, kaj se bo zgodilo v prihodnosti. Sem presrečen, da je Rusija uspela osvojiti obe lovoriki.”

• Številka dve svetovnega tenisa

Izjemno uspešne so bile tudi olimpijske igre v Tokiu. Karen Hačanov je osvojil srebrno medaljo v posamični konkurenci, v finalu mešanih dvojic pa so imeli Rusi kar dva para. Na koncu sta se zlate kolajne veselila Andrej Rubljov in Anastasia Pavljučenkova, srebrne pa Jelena Vesnina in Aslan Karacev.

Slovenci že dobili prvega nasprotnika za sezono 2022

Znani so že tudi prvi obračuni Davisovega pokala v naslednji sezoni. Slovenska ekipa bo leto 2022 začela 4. marca, prvi nasprotnik naših tenisačev pa je Čile.