V Šanghaju smo dobili težko pričakovan finale (VIDEO)

ATP 12. Okt 202415:21 0 komentarjev

Finalista teniškega turnirja serije masters v Šanghaju sta Jannik Sinner in Novak Đoković. Italijan je v polfinalu v dveh nizih premagal Čeha Tomaša Machača, podobno prepričljiv pa je bil tudi Srb proti Američanu Taylorju Fritzu.

Sinner si je z mestom v nedeljskem finalu, ki je na sporedu ob 10.30 po našem času, zagotovil prvo mesto na svetovni lestvici ob koncu sezone. Hkrati se bo v osmem letošnjem finalu potegoval za sedmi naslov oziroma sedemnajstega v karieri.

Triindvajsetletni Italijan bo imel na drugi strani mreže tekmeca, ki se želi ponovno vpisati v zgodovino. Novak Đoković bo v finalu igral za 100. naslov na turnirjih ATP. S tem bi postal šele tretji tenisač s trimestnim številom naslovov; Jimmy Connors jim ima 109, Roger Federer pa 103.

Za 37-letnega Đokovića bo to šele tretji finale v 2024. Izgubil je v Wimbledonu proti Carlosu Alcarazu, na olimpijskih igrah pa je prišel do tako želene zlate medalje.

Jannik Sinner

Lahko Kitajka vendarle premaga Belorusinjo?

V finalu turnirja v Wuhanu pa se bosta pomerili Arina Sabalenka in Qinwen Zheng. Belorusinja, prva nosilka, je v polfinalu po velikem preobratu premagala Američanko Coco Gauff, Kitajka pa je bila boljša od rojakinje Xinyu Wang 6:3 in 6:4.

Sabalenka, ki bo v finalu v nedeljo ob 11.00 naskakovala četrto lovoriko letos in sedemnajsto v karieri (v Wuhanu je slavila že dvakrat), je v polfinalu nadoknadila zaostanek 1:6 in 2:4. S sedmimi zaporednimi igrami je obrnila potek dvoboja in slavila z 1:6, 6:4 in 6:4.

qinwen zheng
Qinwen Zheng. Foto: Profimedia

Sedma igralka na svetu Zheng ima pri dvaindvajsetih letih tri naslove WTA. Letos je dobila zlato medaljo na OI v Parizu, osvojila je Palermo ter igrala v finalu Australian Opna.