Đoković preživel vročino, odslej edini v klubu 90+

ATP 29. Avg 20247:05 > 8:06 0 komentarjev
US OPEN Đoković

Novak Đoković je na Odprtem prvenstvu ZDA v tenisu napredoval v 3. krog, potem ko mu je rojak Laslo Đere v zadnjem nizu dvoboj predal (6:4, 6:4, 2:0). Za vstop med najboljših 16 na turnirju se bo Beograjčan pomeril proti Avstralcu Alexeiu Popyrinu. Temperature v New Yorku so se včeraj dvignile nad 30 stopinj Celzija, kar je v moškem delu tekmovanja botrovalo trem predajam.

Novak Đoković je s sinočnjo zmago postal edini teniški igralec, ki ima na vseh turnirjih velike četverice vsaj 90 posamičnih zmag.

Največ jih je Srb zbral na Wimbledonu (97), sledita Roland Garros (96) in OP Avstralije (94), V Flushingu je bila tale nočna okrogla 90-ta. Z rojakom iz Vojvodine pretiranih težav “Nole” ni imel, bolj skrb vzbujajoč je njegov začetni udarec, ki mu kar ne steče.

Storil je 8 dvojnih napak in imel manj kot polovično uspešnost po zadetem drugem servisu. Đoković je po dobljenem prvem nizu zaprosil tudi za zdravniško pomoč, saj je začutil bolečine v spodnjem predelu trebuha. Na koncu je bil Đere tisti, ki ga je izdala trebušna mišica.

Po medicinskem “time-outu” in izgubljeni igri na svoj servis v tretjem nizu se je po dveh urah in četrt moral predati. “Nihče od nas ne želi napredovati zaradi zdravstvenih težav tekmeca. Đere je sijajen igralec in bi moral drugi niz dobiti, saj je že vodil s 4:2. Moja igra ni bila najboljša, predvsem porazen je bil moj začetni udarec, tako da sem se moral zanesti na svojo igro z osnovne črte,” je po dvoboju dejal zmagovalec OP ZDA v letih 2011, 2015, 2018 in 2023.

Zdaj Đoković utegne naleteti na prve resnejše preglavice. Za preboj v osmino finala se bo meril proti Alexeiu Popyrinu iz Avstralije, ki je v življenjski formi. Pred kratkim je osvojil kanadski masters v Montrealu in čez prvi dve oviri prišel igraje.

Sinoči je z le šestimi oddanimi igrami ugnal Španca Pedra Martineza, sicer pa je “Noletu” letos tako v Melbournu kot Wimbledonu odščipnil niz. Srečanje je na sporedu predvidoma v zgodnjih nedeljskih urah po našem času.

Odpadla zmagovalka Wimbledona

V ženskem delu turnirja je izpadla osmopostavljena Čehinja Barbora Krejičkova, od dvakratne zmagovalke turnirjev za grand slam v Parizu 2021 in Wimbledonu 2024 je bila boljša Romunka Gabriela Ruse, ki je zmagala s 6:4 in 7:5. Druge favoritinje so bile uspešne, med njimi tudi lanska zmagovalka Coco Gauff in drugopostavljena Belorusinja Arina Sabalenka.

Nemška veteranka, 37-letna Tatjana Maria, je bila v prvem nizu – večerni dvoboj na osrednjem igrišču Arthur Ashe sta si ogledali tudi njeni hčerki, 10-letna Charlotte in 3-letna Cecilia – povsem konkurenčna 17 let mlajši Američanki, ki je prvi niz dobila s 6:4, v drugem pa je svoji tekmici “zavezala kravato” in zmagala s 6:0.

“Prikazala sem dobro igro, tudi prvi niz bi bil lažji, če bi bolje servirala,” je po zmagi dejala Gauff in dodala, da obožuje Tatjano in njeno družino, njena naslednja tekmica pa bo Ukrajinka Jelina Svitolina.

Drugopostavljena Sabalenka je bila v drugem krogu boljša od Italijanke Lucie Bronzetti s 6:3 in 6:1, v tretjem pa jo čaka Rusinja Jekaterina Aleksandrova.