Brez Slovenk na zadnjem grand slamu sezone

Grand Slam 21. Avg 202422:07 0 komentarjev
Veronika Erjavec

Štiriindvajsetletna Ljubljančanka Veronika Erjavec je v drugem krogu kvalifikacij odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku s 4:6 in 4:6 po uri in 25 minutah izgubila s Kimberly Birrell, 142. igralko lestvice WTA iz Avstralije. Ta je uvodoma izločila šesto nosilko kvalifikacij iz ZDA Robin Montgomery.

Erjavec, ki zaseda 206. mesto na lestvici WTA, je bila od treh slovenskih teniških igralk edina uspešna v uvodnem krogu.

Prvo igro v dvoboju je osvojila Erjavec, a je Avstralka nato dobila tri zaporedoma in po 42 minutah tudi uvodni niz. V drugem je že v prvi igri odvzela servis Slovenki ter nato dobila še drugo igro. Erjavec je nato povedla s 40:15, imela po izenačenju novo prednost za osvojitev igre, pa je potem tekmica prišla do dveh prednosti, preden se je v maratonski igri znova v boljšem položaju znašla Ljubljančanka in znižala na 1:2.

Nato je po dveh zaporednih neizsiljenih napakah Avstralke izenačila na 2:2 in imela začetni udarec v peti igri, v kateri pa je do dveh priložnosti za odvzem servisa prišla tekmica in jo izkoristila. Birrell je nato povišala prednost na 4:2, Erjavec pa je imela prednost za izenačenje na 4:4, a je naredile tri napake v nizu in Avstralka je povedla s 5:3. Slovenka je dobila naslednjo igro (4:5), a brez dobljene točke izgubila deseto igro in s tem dvoboj.

Erjavec je bila uvodoma v dveh nizih boljša od Francozinje Manon Leonard s 6:2, 6:4. Že v prvem od treh kvalifikacijskih krogov sta se od turnirja posameznic poslovili Tamara Zidanšek (149.) in Dalila Jakupović (218.).

V kvalifikacijah sodeluje 128 igralk, ki se potegujejo za 16 mest na glavnem turnirju. Zadnji turnir za veliki slam sezone se bo začel 26. avgusta.