Prvo veliko presenečenje v Wimbledonu

Grand Slam 2. Jul 202416:55 0 komentarjev
Jessica Bouzas Maneiro

Na tretjem letošnjem turnirju za grand slam v Wimbledonu se je zgodilo prvo večje presenečenje. Že v prvem krogu se je od turnirja poslovila branilka naslova Čehinja Marketa Vondroušova, ki je morala priznati premoč Španki Jessici Bouzas. Triinosemdeseta igralka sveta je po uri in šestih minutah zmagala s 6:4 in 6:2.

Čehinja, šesta nosilka, ki je naredila veliko napak, kot je sama dejala, se ji je poznala poškodba in desetdnevni izpad treninga, je tako postala šele druga branilka naslova s porazom v prvem krogu. Leta 1994 se je to zgodilo legendarni Nemki Steffi Graf, takrat je izgubila proti Američanki Lori McNeil.

“Prvič sem bila v Wimbledonu, takoj sem morala na osrednje igrišče, a presenetljivo sem se počutila kot doma. To je eden najpomembnejših trenutkov mojega življenja, moje kariere. Nisem imela nobenega pritiska, želela sem uživati, to mi je uspelo in s tem sem zelo zadovoljna,” je po zmagi dejala 21-letna Španka.

Iga Swiatek

Prva igralka sveta brez težav

Iga Swiatek je s 6:4 in 6:3 premagala nekdanjo zmagovalko odprtega prvenstva Avstralije Američanko Sofio Kenin. To je bila njena 20. zaporedna zmaga, pred tem je 19 dvobojev zapovrstjo dobila na pesku.

To je njen drugi najdaljši niz zmag v karieri, leta 2022 je zmagala na 37. zaporednih tekmah, takratni niz pa se je končal ravno v Wimbledonu, ko jo je v tretjem krogu izločila Francozinja Alize Cornet.

Poljakinja je ena od devetih igralk, ki so pred 24 letom dobile vsaj 20 zaporednih dvobojev, pred tem je to uspelo Evonne Goolagong, Chris Evert, Martini Navratilova, Steffi Graf, Monici Seleš, Venus Williams, Sereni Williams in Justine Henin.