Đoković: Lahko pridem daleč

ATP 4. Jun 20218:43 0 komentarjev
Đoković je bil zadovoljen po uvrstitvi v tretji krog. Foto: Guliverimage

V tretji krog odprtega prvenstva Francije so se včeraj prebili vsi trije člani velike trojice svetovnega tenisa. Tako Španec Nadal kot Srb Đoković sta delo opravila brezhibno - brez izgubljenega niza, nekaj več dela je imel Roger Federer.

Slovenija je včeraj ostala brez moškega predstavnika na letošnjem Roland Garrosu. Je pa zato v večernem obračunu pred praznimi tribunami do suverene zmage prišel Španec Rafael Nadal. V obračunu proti domačinu Richardu Gasquetu trinajstkratni zmagovalec pariškega grandslama ni pustil presenečenja, sploh v prvem (6:0) in tretjem (6:2) nizu. Nekaj več težav je imel vmes v drugem nizu, ki pa ga je Majorčan kljub temu dobil s 7:5. V naslednjem krogu zdaj Nadala, ki je včeraj praznoval 35. rojstni dan, čaka 45. igralec sveta, Britanec Cameron Norrie, finalist letošnjega turnirja ATP 250 v Lyonu.

Zadovoljen po včerajšnji zmagi je bil tudi srbski teniški zvezdnik Novak Đoković. Ta je v dveh urah in 5 minutah s 6:3, 6:2 in 6:4 premagal nepostavljenega Urugvajca Pabla Cuevasa. “Srečen sem zaradi te zmage, saj sem igral proti igralcu, ki je specialist za pesek. V tretjem nizu je dvignil nivo igre, a sem dobro serviral in dobil tekmo. Mislim, da dobro nastopam, imam občutek, da lahko na tem turnirju pridem daleč,” je dejal 34-letni Beograjčan. V boju za osmino finala ga čaka Litovec Ricardas Berankis.

“Priprave na ta turnir so bile dobre. Za mano so dobri treningi, nisem imel fizičnih težav, tako da je moja samozavest na visokem nivoju. Zdaj je pred mano nova priprava na tekmo, nov tekmec,” je še dodal Đoković.