Rogerjeva wimbledonska četrtfinalna polnoletnost

Grand Slam 5. Jul 202121:13 > 23:07 0 komentarjev
Federerja ne bo v Toronto. Foto: Guliver Image

Osemkratni zmagovalec Wimbledona Roger Federer se je po zmagi s 3-0 v nizih nad Lorenzom Sonegom že kar osemnajstič v svoji karieri prebil (vsaj) v četrtfinale turnirja, ki poteka v All England Clubu.

Tekmeca v četrtfinalu bo Federer dobil šele jutri, saj so organizatorji srečanje med Danilom Medvedjevim in Hubertom Hurkaczem pri izidu 2-1 v nizih za Rusa zaradi dežja preložili na jutri.

Švicar je protu Sonegu igral napet prvi niz, pri izidu 5:5 sta morala tenisača v slačilnico, saj se je ulilo, tako da so organizatorji četrt ure porabili za zapiranje strehe.

Ko sta se vrnila na zelenico, je Italijan odprl z dvojno napako, Roger pa uspešno odserviral za prvi niz in mletje se je začelo. Končni izid: 7:5, 6:4, 6:2.

Najmlajši po Kyrgiosu

Na sosednjem igrišču št. 1 sta morala pod streho po štirih odigranih nizih tudi Alexander Zverev in Felix Auger-Aliassime. Potem, ko je mladi Kanadčan povedel z 2-0, je Nemec zalogo nasprotnika nadoknadil, a se takoj v petem nizu znašel v zaostanku.

Po dobrih štirih urah igre je Auger Aliassimeu le uspelo dobiti peti niz s 6:4, tako da bo imela Kanada zdaj kar dva četrtfinalista, drugi je Felixov najboljši prijatelj na ATP turneji, Denis Šapovalov, ki je ugnal polfinalista izpred dveh let, Roberta Bautisto Aguta.

20-letnega Augerja-Aliassimea, ki je s tem dosegel uspeh kariere na turnirjih velike četverice, za preboj v polfinale čaka duel z Matteom Berrettinijem.

Igralec iz Montreala je najmlajši četrtfinalist na sveti travi po Nicku Kyrgiosu, ki je leta 2014 najboljšo osmerico dosegel kot 19-letnik.

Kot zadnje se je v ponedeljkovem programu med najboljših osem prebilo še Berrettinijevo dekle, Ajla Tomljanović, ki ji je pri vodstvu 6:4, 3:0 domačinka Emma Raducanu dvoboj predala.

Hrvatica, ki nastopa pod avstralsko zastavo, se bo za polfinale borila proti Bartyevi, za Raducanujevo pa je minuli Wimbledon vseeno uspešnica, saj bo napredovala okoli 175. mesta na svetu, v zgodovino se je vpisala kot najmlajša britanska udeleženka osmine finala na sveti travi.