Aljaž Bedene odlično začel svojo pot v Wimbledonu

Uncategorized 2. Jul 201821:36 > 21:54
Twitter

Aljaž Bedene je z zmago odprl svojo pot v Wimbledonu. S 3:1 v nizih je ugnal zelo trdoživega domačina Camerona Norria s 4:6, 7:6, 7:6, 6:4.

Aljaž Bedene se veseli zmage v prvem krogu Wimbledona proti Camerona Norrieju. Slednjega je ugnal po dveh urah in 51. minutah s 4:6, 7:6, 7:6, 6:4. V drugem krogu ga čaka zmagovalec obračuna Pablo Carreno-Busta – Radu Albot.

Zaključek prvega niza se ni začel po željah našega tenisača. Celoten niz je bil zelo izenačen, v sedmi igri je imel Bedene celo priložnost za odvzem servisa, vendar je ni izkoristil. Je pa zato ponujeno priložnost v deseti igri sprejel Britanec in dobil niz s 6:4.

V drugem nizu sta oba igralca izgubila po dve igri na svoj servis, na koncu pa je zmagovalca dala podaljšana igra, ki jo je dobil Slovenec s 7:4, potem, ko je nasprotniku vzel samo eno točko na njegov servis.

V tretjem nizu smo videli suvereno igro obeh tenisačev na svoj servis in znova je sledila podaljšana igra, ki jo je spet dobil Bedene s 7:4. In v nizih povedel z 2:1.

V zadnjem nizu je bil Aljaž psihično v boljšem stanju in je obračun mirno pripeljal do konca. Britancu je odvzel en servis, sam je bil suveren in na koncu slavil s 6:4 ter se veselil napredovanja v drugi krog.