Izločila Slovenko, zdaj proslavlja uvrstitev v polfinale

Tenis 4. Jun 202414:06 > 15:27 0 komentarjev
Coco Gauff

Ameriška teniška igralka Coco Gauff, ki je v drugem krogu izločila Slovenko Tamaro Zidanšek, je prva polfinalistka odprtega teniškega prvenstva Francije z nagradnim skladom skoraj 53,5 milijona evrov. Tretjepostavljena Američanka je v četrtfinalu v treh nizih s 4:6, 6:2, 6:3 premagala Tunizijko Ons Jabeur.

Dvajsetletna Američanka se bo za tretji preboj v finale turnirja za grand slam, lani je zmagala v New Yorku, pomerila z boljšo iz dvoboja med prvopostavljeno branilko naslova Poljakinjo Igo Swiatek in peto nosilko Čehinjo Marketo Vondroušovo.

Dvoboj Gauff – Jabeur je trajal tri minute manj kot dve uri, Gauff pa se je po New Yorku in Melbournu še tretjič letos prebila do polfinala na turnirjih najvišjega ranga.

“Na naših turnirjih je zelo priljubljena. Kadar sama ne igram, navijam zanjo. Ona igra zelo svojevrstno igro in tudi danes sem uživala, pa čeprav sem prvi niz izgubila,” je po tekmi povedala zmagovalka.

Ta je po izgubljenem prvem nizu zaigrala bolj agresivno, na koncu pa se ji je to poplačalo s peto zmago na sedmem medsebojnem dvoboju.

Iga Swiatek

Nova izjemna predstava Poljakinje

Na odprtem prvenstvu Francije v tenisu je znan prvi polfinalni par med dekleti. V četrtek se bosta srečali Američanka Coco Gauff in Poljakinja Iga Swiatek.

Swiatek je po dramatičnem dvoboju drugega kroga z Japonko Naomi Osaka, ko je rešila tudi zaključno žogo za zmago tekmice, prikazala zastrašujočo formo. V naslednjih treh dvobojih oziroma šestih nizih je izgubila vsega osem iger.

Triindvajsetletna Poljakinja, ki se poteguje za četrti naslov na Rolandu Garrosu v zadnjih petih letih, je v 35 dvobojih na pariškem pesku izgubila le dve partiji. S tretjim zaporednim naslovom bi ponovila dosežek Justine Henin iz let 2005 do 2007.

“Odkrito povedano, danes je vse delovalo, kot mora. Bolje sem servirala kot na prejšnjih dvobojih, kar je bila še dodatna spodbuda,” je po zmagi dejala Swiatek.

V polfinalu Američanko zagotovo čaka težko delo, še posebej ob pogledu na medsebojno statistiko s Poljakinjo. Gauff je zmagala le na enem od 11 dvobojev, lani v treh nizih v polfinalu Cincinnatija, vseh preostalih deset pa je dobila Swiatek v dveh nizih.