Lanski zmagovalec Umaga do prvega mastersa (VIDEO)

ATP 13. Avg 20248:35 1 komentar

Avstralec Alexei Popyrin je na teniškem mastersu 1000 v Montrealu v finalu premagal Rusa Andreja Rubljova, šestega igralca svetovne lestvice, s 6:2 in 6:4.

Petindvajsetletni Popyrin, sin ruskih emigrantov, je osvojil svoj tretji turnir ATP po Singapurju (2021) in lanskem Umagu. V začetku tedna je s 24. mestom na svetovni lestvici prišel najvišje v karieri.

Na olimpijskih igrah v Parizu je izpadel v tretjem krogu posameznikov, ko ga je izločil nekdanji olimpijski zmagovalec Alexander Zverev iz Nemčije, in v prvem med dvojicami. V polfinalu Montreala je zaustavil niz osmih zaporednih zmag Američana Sebastiana Korde, ko je bil po dveh nizih boljši od zmagovalca turnirja v Washingtonu pred tednom dni.

“Odigral sem eno najboljših partij v življenju. Toda nisem ponosen le na to, ampak predvsem na igre, ki sem jih prikazal v celotnem tednu tukaj v Kanadi,” je dejal Popyrin.

Rubljov, peti nosilec turnirja v Kanadi, se je uvrstil v svoj drugi finale mastersa v sezoni in je izpustil olimpijske igre v Parizu, da bi se pripravil na severnoameriške trde podlage. Maja je osvojil masters v Madridu, v polfinalu pa je po dvourni prekinitvi zaradi dežja premagal Italijana Mattea Arnaldija.

Pegula ponovila lanski uspeh

Jessica Pegula je v ameriškem finalu premagala Amando Anisimovo s 6:3, 2:6 in 6:1 ter osvojila turnir WTA Torontu. Na odprtem prvenstvu Kanade je zmagala že lani, ko je ugnala tedanjo prvo igralko sveta Igo Swiatek iz Poljske.

Pegula
Jessica Pegula; FOTO: Profimedia

Šesta nosilka je osvojila svoj šesti naslov WTA v karieri in drugega v tem letu po Berlinu junija in postala prva zaporedna zmagovalka turnirja v Kanadi po Švicarki Martini Hingis v letih 1999 in 2000.

“Noro. Ne morem verjeti. Tako sem si tega želela,” je dejala objokana Pegula. “Čustveno razmišljanje o tem, kako sem tukaj ubranila naslov. To je super. Bilo je lepo leto doslej, to so srečne solze. Tako sem srečna.”

Anisimova je s 132. mestom na svetovni lestvici postala najnižje uvrščena finalistka kanadskega turnirja v zadnjih 40 letih. Izločila je štiri tekmice iz prve dvajseterice lestvice WTA, da bi se uvrstila v svoj četrti finale WTA v karieri, vendar ni zmogla osvojiti še tretjega naslova po Bogoti leta 2019 in Melbournu leta 2022.