V ŽIVO na SK 2 ob 19:00: Finale zaključnega Mastersa

Uncategorized 21. Nov 202021:04 > 23:55
Justin Setterfield/Getty Images

Daniil Medvedev je prvič v karieri premagal Rafaela Nadala. Zmaga ga je popeljala v finale zaključnega Mastersa, kjer bo njegov nasprotnik Dominic Thiem.

Ruski teniški igralec je na dvoboju, ki je trajal več kot dve uri in 30 minut po preobratu proti drugemu igralcu sveta slavil v nizih 3:6, 7:6 in 6:3.

Španec je blestel v prvem nizu, ko mu je edini odvezm servisa uspel v osmi igri. Po zaostanku z 1:4 v drugem nizu se je vrnil in nanizal štiri zaporedne igre. V 10. igri je serviral za uvrstitev v finale, a je Medvedev zaigral odločno in brez izgubljene točke izenačil na 5:5. Podaljšano igro je dobil s 7:4.

Rus je odločilni niz dobil z brejkoma v sedmi in deveti igri. Končno razmerje točk je bilo 105:94. Medvedev je zadel kar 42 “winnerjev”, Nadal pa le 22.

Thiem in Medvedev sta se doslej srečala štirikrat, Avstrijec pa je slavil trikrat. Tisti, ki bo na koncu zmagal bo osvojil svojo prvo lovoriko na zaključnem Mastersu. Finale je na sporedu ob 19. uri s prenosom na Sportklubu 2.