Maria Sakkari v New Yorku izločila Sereno Williams

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Na teniškem mastersu Cincinnati v New Yorku je v noči iz torka na sredo izpadla tretja nosilka v ženski konkurenci. Maria Sakkari je premagala Sereno Williams.

Maria Sakkari je proti Sereni Williams slavila po preobratu in treh odigranih nizih. Na koncu je bil rezultat 5:7, 7:6 in 6:1 za 13. postavljeno igralko na turnirju.

Serena je imela težave tudi že na dvoboju pred tem tokrat pa je tekmici dovolila, da pride do preobrata in turnirja je zanjo konec.

Američanka je prvi niz po velikem boju dobila. Toda že v prvi igri drugega niza utrpela break. V svojem stilu je Serena uspela to maščevati in ne z enim ampak z dvema breakoma spreobrnila rezultat. Vodila je s 5:3 in imela servis toda Sakkari se tega ni ustrašila. Nasprotno, takrat je naredila break in se vrnila, nato pa prišla do zmage v drugem nizu in rezultat izenačila na 1:1.

Sledil je tretji, odločilni niz v katerem je Grkinja v celoti prevladovala. V popolnosti je zlomila Sereno in prišla do vodstva s 5:0. Potem je Williamsova vendarle uspela osvojiti eno igro – na spektakularen način, ko je ubranila sedem zaključnih žogic.

Toda vendarle je na koncu Maria Sakkari potrdila uvrstitev v četrtfinale kjer se bo pomerila proti osmi nosilki Johanni Konte.