Thiem dobil maratonski polfinale z Raonićem

Uncategorized 16. Mar 201921:40 > 21:43
Clive Brunskill, Getty Images

Avstrijec Dominic Thiem se je z zmago nad Milošem Raonićem uvrstil v veliki finale Mastersa v Indian Wellsu, kjer ga čaka Roger Federer.

Osmi tenisač sveta je Kanadčana odpravil s 7:6 (3), 6:7 (3) in 6:4. Polfinale je trajal dve uri in 34 minut, Thiem pa se bo še tretjič v karieri (prvič na betonu) skušal priti do zmage na turnirju serije Masters. Avstrijec je na tretjem medsebojnem dvoboju prvič premagal Raonića. Boj je bil zelo izenačen, saj smo v celotnem obračunu videli le en brajk, do katerega je v odločilnem nizu prišel Thiem.

Avstijec je do odločilnega brejka prišel v peti igri tretjega niza, v zadnji igri pa najprej sam ubranil brejk žogico in nato hitro izkoristil drugo zaključno žogo za zmago ter uvrstitev v finale. Omenjena brejk priložnost je bila za Raonića edina na obračunu.

Že pred tem si je finale brez boja zagotovil Roger Federer, ki ni stopil na igrišče, saj je Španec Rafael Nadal obračun predal zaradi poškodbe kolena.

Federer in Thiem sta se do tega trenutka srečala štirikrat, medsebojni rezultat pa je izenačen na 2:2.

Finale je na sporedu v nedeljo ob 23.30 z neposrednim prenosom na kanalu Sportklub 1.