Thiem do zmage kariere: Roger je legenda

Clive Brunskill/Getty Images

Dominic Thiem je v Indian Wellsu postal prvi Avstrijec po Thomasu Mustru z zmago na turnirju serije masters. Thiem je Rogerja Federerja odpravil s 3:6, 6:3 in 7:5 in si na najnovejši teniški lestvici ATP zagotovil četrto mesto.

Za mene je to nerealno. Užival sem v vsaki sekundi obračuna. Imel sem težave, da se privadim na igro Rogerja, niti eden moj nasprotnik ni tako igral. V prvem nizu je bil neverjeten. Jaz sem se mučil, vendar sem uspel najti način, da se vrnem v dvoboj. Roger je ena od največjih legend vseh časov. Neverjetno je, da še vedno lahko igramo proti njemu na tako velikih obračunih,” je bil po zmagi navdušen Dominic Thiem, ki je Rogerju Federerju preprečil, da bi osvojil še 101. turnir v karieri.

Švicar je napadal že svojo šesto turnirsko zmago v Indian Wellsu, vendar po sijajno odigranem prvem nizu ostal brez zmage. “Žal mi je, da sem znova izgubil v finalu mastersa. Čutim, da sem igral zelo dobro, toda očitno ne dovolj. Vendar ni potrebno delati drame iz poraza. Če bom še naprej igral na tem nivoju, bodo naslovi prišli. Vesel sem, ker je Dominic osvojil svoji prvi naslov na turnirjih serije 1000. Zaslužil si je, brez vsakega dvoma,” je po tretjem zaporednem porazu v finalu mastersov dejal Federer.

V ženskem finalu je Bianca Vanessa Andreescu, ki je na turnirju nastopila s posebnim povabilom organizatorja, po dveh urah in 18 minutah igre s 6:4, 3:6 in 6:4 ugnala zmagovalko Wimbledona Angelique Kerber.

Tako ženski kot moški del karavane se sedaj seli v Miami, kjer nas čaka drugi letošnji masters. Neposredne prenose obračunov iz Floride spremljajte na programih Sportkluba