Na zaključni turnir v Rijadu tudi Kitajka in Čehinja

Tenis 16. Okt 202418:42 0 komentarjev
Qinwen Zheng
Qinwen Zheng. Foto: Profimedia

Kitajka Qinwen Zheng in Čehinja Barbora Krejčikova bosta nastopili na letošnjem zaključnem teniškem turnirju WTA, ki bo med 2. in 9. novembrom v Rijadu.

Zheng je letos osvojila zlato kolajno na poletnih olimpijskih igrah v Parizu, potem ko je v posamičnem finalu premagala Hrvatico Donno Vekić, medtem ko je Čehinja slavila na turnirju za grand slam v Wimbledonu po finalni zmagi nad Italijanko Jasmine Paolini.

Poleg Zheng in Krejčikove so si nastop v Rijadu, kjer bo denarni sklad znašal 15,25 milijona dolarjev oziroma 14 milijonov evrov, zagotovile tudi Poljakinja Iga Swiatek, Belorusinja Arina Sabalenka, Američanka Coco Gauff, Paolini in Kazahstanka Jelena Ribakina.

Za turnir v Savdski Arabiji, ki bo prvič gostil finale WTA, je na voljo še eno prosto mesto. Najresnejša kandidatka je Američanka Emma Navarro, trenutno osma igralka na mednarodni jakostni teniški lestvici.