Nič od pravljice s srečnim koncem, prva zmaga za ekipo Sveta

ATP 25. Sep 202219:21 > 20:12 0 komentarjev

Frances Tiafoe je z izjemno predstavo poskrbel za prvo zmago ekipe Sveta na Laverjevem pokalu. Ekipa Sveta je premagala ekipo Evrope s 13:8. Tako se Roger Federer s svojo ekipo morda nekoliko presenetljivo ne bo poslovil z zmago.

Ekipa Sveta je pred zadnjim dnem zaostajala z 8:4, vendar so tri zmage zadnji dan “gostom” zagotovile prvi Laverjev pokal. Ekipa Sveta še nikoli prej ni zmagala, a tokrat se ji je to posrečilo, in to na zelo lep način. Od Felixa Augerja-Aliassima, ki je v prejšnjem dvoboju premagal Novaka Đokovića, do Tiafoeja, ki se je vrnil po zaostanku in premagal Cicipasa.

Cicipas je v dvoboj vstopil zelo osredotočen in igral neverjeten tenis proti Američanu, ki je tokrat začel nekoliko slabše. V uvodnem nizu je bilo 6:1 za Cicipasa, vendar je bil drugi niz veliko bolj izenačen.

Drugi niz je postregel z izjemno dolgo podaljšano igro, ki jo je s 13:11 dobil Tiafoe. V tem epskem drugem nizu je Američan ubranil štiri točke za zmago Grka, kasneje pa izsilil odločilni tretji niz. Tudi tretji niz je bil razburljiv, saj si je Tiafoe že na začetku priigral prednost, prišel je do vodstva z 8:4, vendar se Cicipas ni predal in skoraj izenačil, toda na koncu je bilo to premalo, da bi rešil ekipo Evrope pred porazom.

Laverjev pokal 2022

Evropa – Ekipa Sveta 8:13

Petek, 23. september:
Casper Ruud (Nor) – Jack Sock (ZDA) 6:4, 5:7, 10:7;
Stefanos Cicipas (Grč) – Diego Schwartzman (Arg) 6:2, 6:1;
Andy Murray (VBr) – Alex de Minaur (Avs) 7:5, 3:6, 7:10;
Roger Federer/Rafael Nadal (Švi/Špa) – Jack Sock/Frances Tiafoe (ZDA) 6:4, 6:7 (2), 9:11;

Sobota, 24. september:
Matteo Berrettini (Ita) – Felix Auger-Aliassime (Kan) 7:6 (11), 4:6, 10:7;
Cameron Norrie (VBr) – Taylor Fritz (ZDA) 1:6, 6:4, 8:10;
Novak Đoković (Srb) – Frances Tiafoe (ZDA) 6:1, 6:3;
Mateo Berrettini/Novak Đoković (Ita/Srb) – Alex de Minaur/Jack Sock (Avs/ZDA) 7:5, 6:2;