FedCup: Slovenke z lahkoto v 1. evro-afriško skupino

Twitter

Slovenska ženska teniška reprezentanca se je po novi zmagi uvrstila v 1. Evro-afriško skupino Pokala Federacij. Danes so dekleta gladko opravila z Luksemburgom in tako odprava Litvo zapušča z doseženim ciljem.

Andreja Klepač, Dalila Jakupovič, Tamara Zidanšek in Kaja Juvan so Sloveniji prinesle uvrstitev v zgornji rang reprezentančnega tenisa. Danes so se kot prvouvrščena ekipa iz svoje skupine v Šiauliaju pomerile proti Luksemburgu in že po dveh tekmah prišle do uspeha.

Najprej je na igrišče stopila Jakupovičeva in po uri in pol (s 6:1 in 7:6) premagala Claudine Schaul. Prvi niz je Primorka dobila po vsega 25 minutah. Precej več težav je imel naš drugi “lopar”, Tamara Zidanšek.

20-letnica iz Slovenskih Konjic je prvi niz proti Eleonori Molinaro izgubila 4:6, v drugem kar trikrat zaostajala za “brejk”, Molinarova je tudi že servirala za izenačenje, a se je Tamara uspela rešiti in po velikem boju dobila drugi niz, nato pa še tretjega. Srečanje je trajalo 2 uri in 11 minut.

Če bo Slovenija ostala v taki postavi tudi za naslednjo sezono, ali pa se bo zasebi kapetana Andreja Kraševca pridružila še Polona Hercog, potem bo Slovenija zagotovo naslednje leto tudi v zgornjem rangu konkurenčna.