Rubljov zavezal kravato Đokoviću, Swiatek spet razred zase

ATP 24. Apr 202217:40 > 17:40 0 komentarjev

Ruski teniški igralec Andrej Rubljov je zmagovalec turnirja serije ATP v Beogradu z denarnim skladom 597.900 evrov. V finalu je s 6:2, 6:7 (4), 6:0 ugnal prvega igralca sveta domačina Novaka Đokovića. Iga Swiatek je na turnirju v Stuttgartu zanesljivo ugnala Belorusinjo Arino Sabalenko.

Štiriintridesetletni zvezdnik je tako kot na prejšnjih treh obračunih na domačem turnirju začel zaspano in izgubil prvi niz. Vnovič se je vrnil v drugem in tokrat proti osmemu igralcu lestvice ATP po podaljšani igri izsilil odločilni niz. V njem pa proti pričakovanjem ni imel možnosti proti Rubljovu, ki je na poti do 11. naslova v karieri tekmecu zavezal kravato.

Za Rubljova je bil to sicer 16. finale, od tega tretji letos. Pred Beogradom je slavil februarja v Marseillu in Dubaju. Štiriindvajsetletni Rus je v drugem medsebojnem obračunu prvič ugnal Đokovića.

Đoković po 124. nastopu v finalu ostaja pri 86 turnirskih zmagah. Letos je prvič igral v finalu, potem ko je v Monte Carlu izpadel v drugem krogu, v Dubaju pa v četrtfinalu. Na prvem grand slamu na OP Avstralije ni igral, ker mu je tamkajšnja vlada zavrnila vizo, na obeh mastersih v Indian Wellsu in Miamiju pa ni smel igrati, ker ni cepljen proti novemu koronavirusu.

Beograd, ATP (597.900 evrov)

Finale:
Andrej Rubljov (Rus/2) – Novak Đoković (Srb/1) 6:2, 6:7 (4), 6:0.

20-letnica v letu 2022 dobila vse tri največje turnirje serije WTA 1000

To je bil že sedmi naslov za mlado Poljakinjo, nekdanjo zmagovalko Rolanda Garrosa. V tej sezoni je zabeležila že četrto turnirsko zmago po Dohi, Indian Wellsu in Miamiju. Doslej je osemkrat igrala v finalu in le enkrat izgubila, in sicer proti Mariborčanki Poloni Hercog v Luganu pred tremi leti ob premiernem nastopu na zadnji stopnički turnirjev na najvišji ravni.

Impresiven je predvsem podatek, da je 20-letnica v letu 2022 dobila vse tri največje turnirje serije WTA 1000, vključno s finalom v Stuttgartu (WTA 500) pa je izgubila vsega 15 iger v osmih nizih.

Za Belorusinjo, sicer četrto igralko lestvice WTA, je bil to 16. finale, zabeležila pa je šesti poraz. Vseeno je po težavah v tej sezoni predvsem z začetnim servisom povezala nekaj lepih zmag.