Kanadčan Felix Auger-Aliassime si je z zmago v polfinalu turnirja masters v Parizu že skorajda zagotovil nastop na zaključnem dejanju sezone v Torinu, Italijana Jannika Sinnerja pa le še zmaga v finalu loči od prevzema prvega mesta na lestvici ATP.
Felix Auger-Aliassime je bil v polfinalu boljši od Kazahstanca Aleksandra Bublika s 7:6, 6:4, Jannik Sinner pa je nadigral Alexandra Zvereva s 6:0 in 6:1.
Italijan je dosegel 52. zmago v sezoni ob šestih porazih, 25. v nizu v dvoranah in se uvrstil v deveti finale v 2025. Štiri je osvojil, štiri pa je izgubil proti Carlosu Alcarazu. A poraz Španca v drugem krogu Pariza mu je odprl vrata do prvega mesta ob koncu sezone.
Na lestvici ATP v živo ima Alcaraz 11.250 točk, Sinner pa je z devetim finalom masters 1000 pri 11.150.
Kanadčan Auger-Aliassime je v izjemni formi, dobil je 22 od zadnjih 26 dvobojev, in na lestvici Race na osmem mestu prehitel Italijana Lorenza Musettija. S Sinnerjem ima pozitivno bilanco zmag in porazov, 3-2, vendar je Italijan dobil zadnji dve partiji.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal

Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!