Sinner ugnal Rubljova, polfinale Swiatek – Sabalenka

ATP 17. Avg 202423:31 0 komentarjev
Jannik Sinner

Italijanski teniški zvezdnik Jannik Sinner je še drugi teden zapovrstjo v četrtfinalu turnirja serije masters igral proti Rusu Andreju Rubljovu, a ga tokrat v Cincinnatiju za razliko od turnirja v Montrealu prejšnji teden premagal. Pri ženskah se bosta za finalno vstopnico merili Poljakinja Iga Swiatek in Belorusinja Arina Sabalenka.

Sinner, ki je v petek praznoval 23. rojstni dan, se je tokrat Rubljovu oddolžil za poraz v četrtfinalu mastersa v Montrealu pretekli teden in ga po dveh urah in 27 minutah ugnal s 4:6, 7:5, 6:4.

Tudi tokrat je bil sicer prvi igralec lestvice ATP v izgubljenem položaju. Potem ko je izgubil prvi niz, je imel v drugem v osmi igri Rus dve priložnosti za vodstvo s 5:3, a se je Sinner rešil in v nadaljevanju dobil drugi niz. V tretjem je hitro povedel s 3:0 ter nato še s 5:1 in kljub manjšim težavam ob koncu napredoval v polfinale.

V njem se bo pomeril bodisi z Nemcem Alexandrom Zverevom bodisi z Američanom Benom Sheltonom. V spodnji polovici žreba se bosta udarila Poljak Hubert Hurkacz in domačin Frances Tiafoe ter Danec Holger Rune in Britanec Jack Draper.

Cup Tree provided by Sofascore

Na ženskem teniškem turnirju v Cincinnatiju sta v polfinale napredovali prva in tretja nosilka, Poljakinja Iga Swiatek in Belorusinja Arina Sabalenka. Za mesto v finalu se bosta pomerili med seboj.

Poljakinja, sicer prva igralka lestvice WTA in zmagovalka grand slama za OP Francije, je imela ogromno težav proti 17-letni Rusinji Miri Andrejevi. Premagala jo je po dveh urah in 40 minutah s 4:6, 6:3, 7:5.

Manj dela je imela 26-letna Sabalenka, ki je proti Rusinji Ljudmili Samsonovi oddala pet iger ob zmagi s 6:3, 6:2 po vsega uri in 20 minutah.

Swiatek in Sabalenka se bosta pomerili še v 12. medsebojnem obračunu, uspešnejša pa je mlajša tekmica iz Varšave, ki je dobila osem dvobojev, med drugimi tudi oba letošnja na pesku v Madridu in Rimu.

V spodnji polovici žreba se je domačinka Jessica Pegula izločila Kanadčanko Leylah Fernandez. Zmagovalka se bo pomerila bodisi z Rusinjo Anastazijo Pavljučenko bodisi s Španko Paulo Badosa.