Slovenski “hat-trick”: nor vzpon domačega športa

Tenis 8. Jul 202512:30 1 komentar
Šeško Matijašič Talan Lopatič
Montaža: Uroš Kokol

Domači trenerji in teniški klubi, to je oda vsem vam. Včeraj se je Slovenija zbudila v jutro, ko so bili prvič po več kot 17 letih kar trije slovenski asi na lestvici Mednarodne teniške zveze (ITF) za mladince uvrščeni znotraj najboljših 100 na svetu.

Žigi Šešku, ki se trenutno mudi v Wimbledonu na turnirju vseh turnirjev, in Luki Talanu Lopatiču se je z zmago na tekmovanju serije J200 v nizozemskem Castricumu pridružil še Gašper Matijašič.

Grosupeljčan se je z velikim uspehom in že drugo turnirsko zmago sezone – dobil je tudi turnir za mladince v Beljaku – dvignil za 51 mest in se znašel na 79. poziciji lestvice ITF za juniorje. To pomeni, da bo lahko morebiti avgusta nastopal vsaj v kvalifikacijah za preboj v glavni del tekmovanja na Odprtem prvenstvu ZDA. S tem bi 17-letnik debitiral na turnirjih velike četverice za mladince.

Slovenija je v tem pogledu krepko pred vsemi državami bivše skupne države. Med 100 najboljših mladincev imajo namreč predstavnika le še Srbi, pa še to le enega: Ognjen Milić zaseda 37. mesto.

Tenis
FOTO: Profimedia

Slovenija je imela nazadnje tri mladince hkrati uvrščene med najboljših 100 v začetku leta 2008, ko so vrh juniorskega tenisa krojili Blaž Rola, Jan Tavčar in Borut Puc.

Slednji se je kasneje, ko je stopil na profesionalno pot, sicer odločil zastopati Hrvaško.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje