Šok za španskega zvezdnika

Tenis 30. Avg 20247:42 0 komentarjev

V drugem krogu odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku sta se ponoči poslovila eden glavnih kandidatov za zmago v moški konkurenci Španec Carlos Alcaraz in dvakratna zmagovalka tega turnirja Japonka Naomi Osaka.

Posebej presenetljiv je poraz Alcaraza, zmagovalca US Opna 2022, ki je bil veliki favorit v dvoboju z Nizozemcem Boticom van de Zandschulpom, na koncu pa izgubil z 1:6, 5:7, 4:6.

“Enostavno sem brez besed. Zame je to neverjeten večer in to prvič tukaj v nočnem delu tekmovanja na stadionu Arthur Ashe. Res pa je, da sem od prve točke naprej verjel, da imam danes priložnost za zmago. Pomembno je, da sem ostal miren in zbran proti takemu tekmecu, sicer so oni v prednosti,” je bil po eni večjih teniških senzacij zadnjega obdobja kar malce nejeveren tudi van de Zandschulp, ki je v letu 2024 dosegel svojo šele 12. zmago.

Na drugi strani je bil 21-letni Alcaraz, v 2024 zmagovalec Pariza in Wimbledona, ki se je pred tem v karieri v New Yorku vselej prebil najmanj do četrtfinala. Zdaj ga je izločil 74. igralec letvice ATP. Edinkrat pred tem je Alcaraz v drugem krogu grand slama doslej izpadel v Wimbledonu 2021.

V prvem nizu je 28-letni Nizozemec v vsega pol ure pometel s Špancem. Uvod v drugi niz je nakazal, da bi Alcaraz lahko obrnil potek, ko je van de Zandschulpu odvzel servis za izenačenja na 2:2, a je Nizozemec vztrajal z agresivnim tenisom in bil v 12. igri nagrajen z vodstvom 2:0.

Tekmo je dokončno odločila deveta igra tretjega niza, ko je Nizozemec povedel s 5:4 in na lasten servis končal dvoboj.

Naomi Osaka

Slovo tudi dvakratne zmagovalke OP ZDA

Poslovila pa se je tudi zmagovalka New Yorka 2018 in 2020 Naomi Osaka, ki se je po porodu letos uspešno vrnila v šport. S 6:3 in 7:6 (5) jo je premagala 52. igralka sveta Čehinja Karolina Muchova.

Uvod v turnir je obetal drugačno nadaljevanje, potem ko je Osaka, ki je lani rodila hčerko Shai, v prvem krogu premagala Jeleno Ostapenko, igralko iz prve deseterice na lestvici WTA. Tokrat je Osaka priložnost zamudila v drugem nizu, ko je imela tri zaključne žogice, da izid v nizih poravna na 1:1.

Prvi niz je Čehinja v svojo korist odločila z odvzemom servisa v sedmi in deveti igri. V drugem pa je Osaka povedla s 5:4 in 40:0, a ga je v podaljšani igri nato dobila Muchova.

“Težko je, saj očitno lahko ocenim formo le po rezultatih. Počutim se hitrejšo in močnejšo, a sem izgubila že v drugem krogu,” je po porazu povedala Osaka. “Zame je največja zmaga letos, da sploh lahko igram,” pa je povedala Muchova, ki je bila po lanski poškodbi zapestja s teniških igrišč odsotna kar devet mesecev.

Nuno Borges (Por) – Thanasi Kokkinakis (Avs) 6:4, 7:5, 7:5;
Tristan Schoolkate (Avs) – Jakub Menšik (Češ) 7:6 (4), 6:2, 2:6, 6:7 (5), 7:6 (3);
Flavio Cobolli (Ita/31) – Zizou Bergs (Bel) 4:6, 6:3, 7:5, 6:3;
Danil Medvedjev (Rus/5) – Fabian Marozsan (Mad) 6:3, 6:2, 7:6 (5);
Botic van de Zandschulp (Niz) – Carlos Alcaraz (Špa/3) 6:1, 7:5, 6:4;
Jack Draper (VBr/25) – Facundo Diaz Acosta (Arg) 6:4, 6:2, 6:2;
David Goffin (Bel) – Adrian Mannarino (Fra) 6:7 (8), 6:3, 6:2, 7:6 (1);
Tomaš Machač (Češ) – Sebastian Korda (ZDA/16) 6:4, 6:2, 6:4;
Alex De Minaur (Avs/10) – Otto Virtanen (Fin) 7:5, 6:1, 7:6 (3);
Daniel Evans (VBr) – Mariano Navone (Arg) 6:4, 6:3, 6:3;