Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je v zadnjem kvalifikacijskem krogu uvodnega turnirja za grand slam sezone v avstralskem Melbournu naletela na previsoko oviro. Kitajka Yue Yuan, 25. nosilka kvalifikacij, je slovensko igralko premagala brez izgubljenega niza s 6:3, 6:1.
Osemindvajsetletna Konjičanka, sicer 151. igralka svetovne lestvice WTA, 27-letni kitajski tekmici, zdaj 130. na svetovni lestvici, ki je bila leta 2024 že na 36. mestu na svetu, ni zmogla vsiliti svojega načina igre. Dvoboja je bilo konec že v eni uri in 27 minutah. Zidanšek pa je tekmici vzela le štiri igre.
Konjičanka je v drugem krogu kvalifikacij po dveh urah in 13 minutah premagala 31-letno makedonsko igralko Lino Gjorčesko s 4:6, 6:2 in 7:5
V uvodnem krogu pa je bila po uri in 24 minutah boljša od leto dni starejše Francozinje Jessike Ponchet s 7:6 (3) in 6:3.
Neposredni nastop na glavnem turnirju v Melbournu sta si zagotovili Slovenki Kaja Juvan in Veronika Erjavec. Juvan že v prvem krogu čaka težka naloga proti peti nosilki Kazahstanki Jeleni Ribakini. Veronika Erjavec se bo pomerila s Poljakinjo Magdaleno Frech, 57. igralko sveta.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal



Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!