Za uvod težka naloga za Tamaro Zidanšek, lažja za Kajo Juvan

Grand Slam 12. Jan 20237:55 0 komentarjev
Kaja Juvan. Foto: Guliverimage

Organizatorji prvega Grand Slama v sezoni, odprtega prvenstva Avstralije, so izžrebali pare prvega kroga. Najboljša slovenska igralka Tamara Zidanšek ni imela sreče pri žrebu, saj ji je ta že v prvem krogu namenil drugo nosilko, Tunizijko Ons Jabeur. Bolj srečna je bila Kaja Juvan.

Kaja Juvan se bo namreč v prvem krogu OP Avstralije, ki je na sporedu od 16. do 29. januarja v Melbournu, pomerila z eno od kvalifikantk oziroma srečnih poraženk.

Prva nosilka na turnirju, na katerem ne bo upokojenih zvezdnic Američanke Serene Williams ter tudi ne branilke naslova Avstralke Ashleigh Barty, je številka 1 ženskega tenisa Poljakinja Iga Swiatek. Enaindvajsetletnica je lani osvojila osme turnirjev in postala prva igralka po šestih letih, ki je osvojila dva turnirja za grand slam v isti sezoni – na Roland Garrosu in v New Yorku. Tudi v Avstraliji je prva favoritinja.

Ker zaradi nosečnosti manjka tudi dvakratna zmagovalka Melbourna Japonka Naomi Osaka, je skoraj gotovo, da bodo organizatorji na trofejo Daphne Akhurst zapisali novo ime. Edini nekdanji zmagovalki Melbourna, ki sta ostali v žrebu, sta Američanka Sofia Kenin, ki je zmagala leta 2020 in je daleč od najboljše forme, in Belorusinja Viktorija Azarenka, ki je slavila pred desetletjem.

V moškem delu turnirja bo imel prvi nosilec Španec Rafael Nadal že v prvem krogu težkega tekmeca, saj se bo pomeril z Britancem Jackom Draperjem.

Se lahko prevlada Đokovića in Nadala na Grand Slamih nadaljuje tudi v letu 2023? Foto: Getty Images/Graham Denholm

Prvi favorit za zmago Novak Đoković, ki se vrača v Avstralijo, potem ko so ga lani zaradi necepljenosti proti covidu-19 izgnali iz države, se bo za uvod pomeril proti Špancu Robertu Carballesu Baeni. Srbski zvezdnik, ki je četrti nosilec, bo svojo pot proti desetemu naslovu v Melbournu in rekordnemu 22. turnirju za grand slam začel proti igralcu, ki je na 75. mestu svetovne lestvice.

Težko delo bo imel tudi nekdanji tretji igralec sveta. Avstrijcu Dominicu Thiemu je žreb v prvem krogu namenil petega nosilca, Rusa Andreja Rubljova.