Thiem brez težav v osmino finala

Uncategorized 2. Okt 202013:46 > 14:07
Julian Finney/Getty Images

Z deseto zaporedno zmago na turnirjih za Grand Slam se je Dominic Thiem uvrstil v četrto kolo OP Francije. Zmagovalec OP ZDA je Norvežana Casperja Ruuda premagal s 6:4, 6:3 in 6:1 v 2 urah in 18 minutha.

Clive Brunskill/Getty Images

Ruud se je resneje upiral le v prvem nizu. Norvežan je z breakom povedal s 3:1, ampak je že v naslednji igri izgubil pridobljeno prednost. Sledila je maratonska šesta igra, v kateri je Ruud zapravil tri break žogice. Očitno mu je to zadalo psihološki udarec, saj je naslednjo servisno igro izgubil brez osvojene točke. Ko je bil v prednosti, je Thiem začel prevladovati. V deveti igri je sicer zapravil eno zaključno žogico na servis tekmeca, ampak izkoristil prvo na svoj servis in niz dobil s 6:4.

Drugi niz se je začel z razburljivo igro na servis Norvežana. Ruud je rešil pet break priložnosti, od tega tri vezane. Na njegovo žalost je Avstrijec izkoristil šesto in povedel, do konca niza pa držal priborjeno prednost. Norvežan je imel dve priložnosti v četrti igri, ampak ju ni izkoristil. Thiem je s še enim breakom prišel do zmage v drugem nizu s 6:3.

Tretji niz je bil zgolj formalnost. Ruud je uspel izenačiti na 1:1, potem pa ni bil več dorasel tekmecu. S petimi zaporednimi osvojenimi igrami se je Thiem uvrstil v četrto kolo. Avstrijec je dvoboj končal z 32 “winnerji”, Ruud pa je napravil kar 37 neizsiljenih napak.